18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

hipokryzja lvl PiS?

Polityk PiS PRZYJĄŁ SZCZEPIONKĘ POZA KOLEJKĄ. I się tym pochwalił

Emilia Waszczuk
02.01.2021  16:31
Polityk PiS przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. Jest kara
Polityk PiS przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. Jest kara Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Mały bałagan w szczepieniu Polaków? Jeden z polityków PiS pochwalił się przyjęciem szczepionki poza kolejką. Teraz partia wyciąga srogie konsekwencje. Uderzenie w szczepionkę tym razem zaboli naprawdę mocno.

Politycy PiS oburzeni podaniem szczepionki przeciw SARS-COV-2 aktorom, minister zdrowia Adam Niedzielski grzmi o kontroli NFZ w strukturach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a jeden z polityków partii rządzącej chwali się publicznie, że i on złamał zasady.

31 grudnia na Facebooku pojawił się wpis starosty opatowskiego. Tomasz Staniek pochwalił się, że przyjął właśnie pierwszą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi SARS-COV-2. I zrobił to, choć nie jest ani medykiem, ani w żaden sposób nie pracuje w placówkach służby zdrowia.

Czujemy się wyśmienicie, a najważniejsze, że zabezpieczamy naszych najbliższych. Za 3 tygodnie kolejna dawka. Zachęcamy do takich samych decyzji - napisał na Facebooku.

Polityk szybko swój wpis usunął, ale w internecie nic nie ginie. Zachowały się screeny, a oburzeni internauci dopytują: dlaczego aferą jest podanie szczepionki aktorom, a politykom PiS już nie?

Polityk PiS przyjął szczepionkę. Partia reaguje

W sobotę po południu polityk PiS Krzysztof Sobolewski poinformował, że zarząd partii postanowił zareagować i usunął opatowskiego starostę ze swoich struktur.

Starosta opatowski Tomasz Staniek, uchwałą Zarządu Okręgowego PiS został usunięty ze struktur Prawa i Sprawiedliwości; zasady obowiązują wszystkich - poinformował Krzysztof Sobolewski na Twitterze.

Sprawę wcześniej skomentował inny znany polityk PiS Joachim Brudziński, który zasugerował, że każdy, kto złamie przyjęte zasady - nie ważne, jakie piastuje stanowisko - powinien wylecieć z partii.

Żeby była sprawa jasna, jeżeli ktoś z obozu obecnej władzy w sposób nieetyczny, wykorzystując swoją pozycję czy stanowisko, z naruszeniem procedur i kolejki zaszczepił się przed personelem medycznym czy osobami z grupy szczególnego ryzyka, powinien wylecieć ze stanowiska na zbity pysk - napisał Brudziński na Twitterze.