18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Znany polityk MA DOŚĆ

Rezygnacja w PiS. Kolejny członek wymyka się Kaczyńskiemu z rąk

Wojciech Kozicki
07.07.2021  08:37
Rezygnacja w PiS. Kaczyńskiemu partia się sypie?
Rezygnacja w PiS. Kaczyńskiemu partia się sypie? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Zjednoczona Prawica zagrożona? W PiS źle się dzieje, kolejni politycy się buntują. Tym razem senator Marek Martynowski zrezygnował z przewodniczenia grupie senackiej klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Czy Jarosław Kaczyński zdoła opanować niekorzystne nastroje w ugrupowaniu?

Jarosław Kaczyński zapewne nie śpi od wielu nocy, a być może nie ma nawet nastroju na rodeo. Zagrożona jest sejmowa większość Zjednoczonej Prawicy, a nastroje w partii nie są najlepsze. Prezes właśnie otrzymał kolejny cios. Senator Marek Martynowski, który od 2015 roku pełnił funkcję przewodniczącego grupy senatorów klubu parlamentarnego PiS zrezygnował z przewodniczenia grupie senackiej klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Informację potwierdziła rzeczniczka prasowa PiS Anita Czerwińska w rozmowie z Interią.

Rezygnacja w PiS. Senator Marek Martynowski MA DOŚĆ

Martynowski nie ukrywa, że jego decyzja jest spowodowana wyborem Krzysztofa Sobolewskiego na sekretarza generalnego partii. Nazwał go „twarzą nepotyzmu partii”. Jak na razie nie wiadomo jeszcze kto będzie przewodniczył grupie senatorów PiS.

Martynowski zwrócił uwagę, że „jest lojalny” i nie ma zamiaru opuszczać partii i klubu parlamentarnego PiS. Dodał, że nie będzie jego kolejnych komentarzy w tej sprawie.

Podczas sobotniego kongresu PiS przyjęto uchwałę, która przewiduje, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek. Zakaz dotyczy też zatrudniania w spółkach SP członków najbliższej rodziny posłów i senatorów PiS – przypomina Interia.pl.