Ostro pojechał

Polityk PiS straszy ludzi. Mówi, że czeka nas III wojna światowa

18.11.2019  18:47
Polityk PiS straszy ludzi. Mówi, że czeka nas III wojna światowa
Polityk PiS straszy ludzi. Mówi, że czeka nas III wojna światowa Fot: Zenon Zyburtowicz/East News

Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski straszy na antenie radia, że czeka nas III wojna światowa. Jego zdaniem wszystko zdradza obecna sytuacja w Unii Europejskiej.

Tym razem nie Krzysztof Jackowski, a europoseł PiS ogłasza, że czeka nas III wojna światowa. Jacek Saryusz-Wolski w rozmowie z radiem Wnet nie miał najmniejszych wątpliwości, że stoimy u progu globalnego konfliktu zbrojnego - zgodził się z wypowiedzią szefa sztabu armii brytyjskiej.  

III wojna światowa zacznie się lada chwila?

Zdaniem polityka PiS, sytuacja w Unii Europejskiej, choć wygląda na pierwszy rzut oka na spokojną, jest wyjątkowo niestabilna i w każdej chwili może pokazać swoją prawdziwą, niebezpieczną twarz.

Ostatnio szef sztabu armii brytyjskiej powiedział, że możliwa jest III wojna światowa wywołana przez Rosję

— mówił Jacek Saryusz-Wolski w rozmowie z radiem Wnet. Potem bez mrugnięcia okiem szedł o krok dalej.

Rosja w zasadzie w tym momencie wygrywa walkę o Nord Stream, jeszcze kładąc na stół oszustwo rosyjskie na gruncie prawa niemieckiego tym razem całkiem bez majestatu w postaci kruczka prawnego, który pozwoli ominąć prawo europejskie. Pytanie, czy Unii uda się temu przeciwstawić? Czy Komisja Europejska znajdzie w sobie odwagę, żeby się temu przeciwstawić?

— zastanawiał się na głos.

Refleksji jest masa. Pytanie czy refleksja przełoży się na działanie. Odpowiedź na  to pytanie jest negatywna. Chociażby ślepy zaułek, w jaki zabrnęły relacje europejsko-amerykańskie. Rozpadająca się, oby jeszcze zawróciła z drogi Wielka Brytania, ale Brexit to jest katastrofa. To wszystko sprawia, że jest wrażenie co najmniej braku kontroli sytuacji, czyli nie ma z nami pilota, albo jakiegoś fatalistycznego brnięcia w kierunku nieuchronnego pogorszenia się sytuacji. Jeżeli szef sztabu armii brytyjskiej mówi o możliwej III wojnie światowej i jednocześnie najpotężniejsi w UE chcą robić business as usual, czyli biznes jak zwykle z Rosją, która w wielu wypadkach za tym stoi

- podkreślił europoseł PiS z całą mocą.

Czy nie pokoi Was to, kiedy już nie jasnowidz, a polityk, zaczyna mówić o wybuchu III wojny światowej?

Czytaj także