18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Grozi mu więzienie!

Znany polityk Platformy Obywatelskiej z zarzutami!

Wojciech Kozicki
24.07.2020  12:44
Polityk Platformy Obywatelskiej z zarzutami. Może iść do więzienia!
Polityk Platformy Obywatelskiej z zarzutami. Może iść do więzienia! Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Platforma Obywatelska ma wizerunkowy problem. Niedawno do aresztu trafiła legenda partii Sławomir Nowak. Teraz prokuratorskie zarzuty usłyszał Andrzej Buła, który zasiada we władzach krajowych Platformy. Na konferencji prasowej ogłosił, że jest niewinny i zgodził się na publikację swojego wizerunku oraz nazwiska.

Politycy Platformy Obywatelskiej nie mają szczęścia do prawa. Kilka dni temu o gigantyczną korupcję i kierowanie grupą przestępczą oskarżono Sławomira Nowaka. Teraz wpadł kolejny członek partii. Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, toczy się śledztwo przeciwko obecnemu marszałkowi województwa opolskiego Andrzejowi Bule.

Polityk Platformy Obywatelskiej z zarzutami - trafi do więzienia?

Jak ujawnia tvp.info, Andrzejowi Bule zarzucono, że nie dopełnił obowiązków wobec podwładnego mu urzędnika, który łamał prawo. Wiedział podobno o przestępczym procederze i teraz może iść na 3 lata do więzienia. Onet.pl dodaje, że powiązany z nim urzędnik sporządzał wnioski oraz tworzył dokumentację niezbędną dla uzyskania przez przedsiębiorców środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. Wykorzystywał przy tym wiedzę oraz znajomości pozyskane w ramach zajmowanego stanowiska. Usługi świadczył w godzinach pracy w urzędzie.

Jego urzędnik zajmował się świadczeniem usług doradczych dla prywatnych firm, jemu z kolei grozi aż 10 lat więzienia. Mimo wiedzy o działalności urzędnika, marszałek nie wyrzucił go z urzędu, lecz na podstawie ugody przeniesiono go do innej gminy – podaje tvp.info

Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski z Solidarnej Polski domaga się  dymisji zatrzymanego polityka. Podkreślił, że nie chodzi jedynie o postawione mu zarzuty, ale także o zachowanie niegodne marszałka.

W wojewódzkim księstewku PO przez lata funkcjonował układ urzędniczo-biznesowy. Mamy tego dość – napisał Janusz Kowalski na Twitterze.