18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ma szokujące wytłumaczenie

Polityk celowo zaraził się koronawirusem

Wojciech Kozicki
02.04.2020  10:26
Test na koronawirusa - niemiecki polityk postarał się o wynik pozytywny
Test na koronawirusa - niemiecki polityk postarał się o wynik pozytywny Fot: Facebook/Office of West Virginia Attorney General

Nie tylko w Polsce politycy mają chore pomysły. Stephan von Dassel, czyli reprezentant Zielonych i burmistrz dzielnicy Mitte w Berlinie, celowo zakaził się koronawirusem. Wyjaśnił, że zrobił to m.in. z miłości do kobiety.

Koronawirus w Niemczech zbiera śmiertelne żniwo, a Angela Merkel podała prognozy jak z horroru i ujawniła, ilu Niemców umrze z powodu epidemii. Niemiec z partii Zielonych najwyraźniej postanowił „poprawić” statystyki. Stephan von Dassel był tak solidarny ze swoją chorą ukochaną, że świadomie przyjął od niej patogen z Wuhan.

Chory z miłości

Okazało się, że jego partnerka wróciła ze Szwajcarii i pojawiły się u niej objawy koronawirusa. Test dał wynik pozytywny, ale Dassel został z nią w mieszkaniu. Zachorował po trzech dniach.

Zaraziłem się celowo, by wyrobić sobie odporność na koronawirusa. Pochoruję jeszcze kilka dni i będę odporny na zawsze. Nie złapię tego nigdy więcej, ale zniosłem to gorzej niż się spodziewałem – oznajmił Dassel w wywiadzie dla RBB.

W kolejnych wywiadach zapewnia, że jego zachowanie jest odpowiedzialne i pozostaje w kwarantannie. Wyznał też, że chciał opiekować się swoją ukochaną podczas choroby, bo była w grupie podwyższonego ryzyka.

Czytaj także
Przeczytaj więcej