18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ludzie się wściekną

Polityk nie zostawia złudzeń: 500 plus do kasacji!

14.01.2020  11:25
Polityk nie zostawia złudzeń: 500 plus do kasacji!
Polityk nie zostawia złudzeń: 500 plus do kasacji! Fot: Jan Bielecki/East News

Programy socjalne to zło, należy je zlikwidować - grzmi Janusz Korwin-Mikke. Polityk przedstawia twarde argumenty.

Janusz Korwin-Mikke w końcu, po latach, wrócił do Sejmu. 77-letni polityk wkroczył do niego ze swymi silnymi, acz często mocno kontrowersyjnymi przekonaniami. Teraz powiedział coś, za co wielu Polaków może go znienawidzić.

Cóż takiego ogłosił pan Janusz? Że ludziom nic się nie należy. "Nikomu nic nie wolno dawać" - oznajmił, gotów walczyć o zniesienie np. 500 plus czy trzynastej emerytury.

Nikomu nic nie wolno dawać. Jeśli daje się pieniądze na socjal, zachęca się ludzi do tego, aby byli biedni. To jest szkodliwe - powiedział.

500 plus do kasacji

Dodał też, że 500 Plus to zło i należy je ludziom jak najszybciej odebrać.

500+ jest absolutnie do kasacji. To jest szkodliwy program, bo jeśli państwo płaci na dziecko, to w tym momencie dziecko jest własnością państwa, a tak być nie może! - oznajmił.

Co poza rozleniwianiem jest złego w socjalu według Janusza Korwin-Mikkego?

Redystrybucja polega na tym, że zabieram Kowalskiemu i daję Wiśniewskiemu. Obecna władza szkodzi Polsce, bo nie można zabierać jednym i dawać drugim! - powiedział.

A teraz ciekawostka. Janusz Korwin-Mikke swój majątek wycenia na około 10 milionów złotych. Na swoje nieletnie dzieci pobiera zasiłek 500 plus.

Przeczytaj więcej
Komentarze