18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec Szumowskiego?

Polityk ujawnił kłamstwa PiS o wirusie. "System nie istnieje"

Wojciech Kozicki
05.08.2020  18:17
Szumowski kłamał o koronawirusie? Sośnierz uderza w PiS
Szumowski kłamał o koronawirusie? Sośnierz uderza w PiS Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Koronawirus w Polsce atakuje coraz agresywniej, liczba nowych przypadków COVID-19 rośnie dramatycznie. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki niedawno mówił, że mamy SARS-CoV-2 pod kontrolą. Andrzej Sośnierz postanowił ujawnić prawdę jak PiS NIE RADZI sobie z epidemią

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski wciąż uspokaja, że epidemia koronawirusa w Polsce jest pod kontrolą. Tymczasem poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz najwyraźniej nie wytrzymał i w wywiadzie dla Interii zarzucił rządowi kłamstwa na temat walki z COVID-19.

Epidemia koronawirusa - rząd PiS i Szumowski kłamią?

Rzeczywistości nie można zatupać i stworzyć na nowo taką, jaką chcemy. Tu prawda wyjdzie na jaw. Kłamstwo ma krótkie nogi. Dobrze życząc swoim, trzeba im dobrze radzić. Nie będę przyklaskiwał i mówił: idźcie tą błędną drogą. Szkodzą formacji ci, którzy bezprzytomnie potwierdzają każde głupstwo – powiedział Sośnierz. (Interia.pl)

Sośnierz przyznał, że polski rząd nie opanował epidemii, a nawet stracił nad nią kontrolę. Jego zdaniem system identyfikowania osób zakażonych jest dziurawy, „a właściwie nie istnieje”. Co więcej, uważa, że w naszym kraju nie było żadnej walki z epidemią, a rząd odpowiada za roznoszenie się patogenu poprzez przerzucenie działań na społeczeństwo.

Najsłabszym ogniwem tzw. walki z epidemią jest słaba organizacja zadań, które należą do państwa a nie społeczeństwa. Bo społeczeństwo zachowało się bardzo odpowiedzialnie i długo było zdyscyplinowane. W tym czasie należało przygotować się do aktywnej walki, czyli identyfikowania wszystkich kontaktów, sprawnego pobierania wymazów i szybkiej diagnostyki. Nie zbudowano tego w ostatnich miesiącach, więc mamy to, co mamy – twierdzi Sośnierz. (Interia.pl)

Ministerstwo Zdrowia nie walczy z koronawirusem?

Sośnierz winą za rosnącą liczbę przypadków koronawirusa obarczył Ministerstwo Zdrowia, które m.in. nie wzmocniło kadrowo sanepidu, nie zbudowało szybkiego systemu wymazywania i nie rozbudowało bazy laboratoryjnej.

Padły też ostre słowa pod adresem premiera Morawieckiego za jego wypowiedź o tym, że wirusa nie trzeba się bać. Sośnierz uważa, że premier przyczynił się do demobilizacji ludzi.

Od początku epidemii ministerstwo opowiada historyjki, że jakiś współczynnik nam spada, że coś tam mamy pod kontrolą, że już jest dobrze. A nigdy nie było dobrze. Od początku słyszymy, że mamy sukcesy w walce z koronawirusem. Problem w tym, że tych sukcesów nie widać. Polityczną rzeczywistość można sobie tworzyć, ale epidemia nie słucha zaleceń politycznych – powiedział Sośnierz. (Interia.pl)

 

Czytaj także