18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Królowa brytyjska będzie zazdrosna?

Nowe luksusy dla polityków. Polacy zapłacą za mega przywileje!

Wojciech Kozicki
07.09.2020  11:54
Luksusowe hotele dla senatorów. Tomasz Grodzki zapłaci pieniędzmi wyborców
Luksusowe hotele dla senatorów. Tomasz Grodzki zapłaci pieniędzmi wyborców Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Polscy politycy mają liczne ulgi i przywileje, ale ciągle im mało. Kancelaria Senatu rozpisała więc zaskakujący przetarg dotyczący rezerwacji hotelowych. Marszałek Tomasz Grodzki chce, by senatorzy pławili się w luksusie!

Polscy senatorowie nie będą spali byle gdzie! Jak ujawnia „Fakt”, kancelaria Senatu rozpisała przetarg na ponad 1000 noclegów dla senatorów. Dotyczą on podróży krajowych i zagranicznych. Politycy będą nocowali jak szlachta! Duże łóżka (co najmniej 160x200), minibar, ranne kapcie, szlafroki, cztery lub pięć gwiazdek – to tylko niektóre z wymagań!

Luksusowe hotele dla polityków

„Fakt” podaje również ile zapłacą za to podatnicy. Umowa zawarta będzie na półtora roku i ma opiewać na ponad 680 tys. złotych. W ten sposób Polacy miesięcznie będą musieli przeznaczyć na wygody polityków średnio 37 tys. złotych.

Skąd pomysł na taką umowę? Kancelaria Senatu udzieliła wyjaśnienia mediom. My jednak wiemy dlaczego polscy politycy będą za pieniądze Polaków spać jak brytyjska królowa. Bo im się to po prostu należało…

Obecne postępowanie zostało wszczęte w związku ze zbliżającym się terminem zakończenia obowiązywania dotychczasowej umowy. Rozstrzygnięcie postępowania i zawarcie nowej umowy nie obliguje Kancelarii Senatu do zamawiania tych usług, ale umożliwi dostęp do nich, ilekroć sytuacja epidemiczna pozwoli na udział senatorów w międzynarodowych spotkaniach – tłumaczy Kancelaria Senatu. (Fakt)

Zagłosuj

Czy sędziowie i politycy powinni mieć immunitet?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej