18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Plany PiS

Polska kupi sklepy Biedronka i Lidl? Kowalski: dobra informacja

Wojciech Kozicki
14.10.2022  12:20
Polska kupi sklepy Biedronka i Lidl? Kowalski: dobra informacja
Polska kupi sklepy Biedronka i Lidl? Kowalski: dobra informacja Fot: Piotr Molecki/East News

Janusz Kowalski z hukiem wrócił do rządu i został ministrem rolnictwa, który znacząco milczy o swoich kompetencjach. Teraz skomentował wypowiedź Kaczyńskiego o wykupie sklepów Żabka. Kowalski mówił o „polskich Biedronkach” i ”polskich Lidlach”!

Jarosław Kaczyński ogłosił, że jest plan przejęcia sklepów Żabka przez państwo i mówił o „całej gospodarce w rękach Polski”. Jego słowa skomentował wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski w Porannej rozmowie w RMF FM. Okazuje się, że PiS ma apetyt nie tylko na te sklepy. Przejmie też sklepy Lidl i Biedronka?

Repolonizacja sklepów Lidl i Biedronka?

Zdaniem Janusza Kowalskiego, powinna nastąpić repolonizacja nie tylko Żabki. Oficjalnie w RMF FM mówił o repolonizacji Lidla i Biedronki. Uważa, że byłoby to dobre rozwiązania dla polskich rolników, którzy w „polskich sklepach” mogliby sprzedawać więc swoich produktów.

Polska Żabka, polski Lidl, polska Biedronka. Jestem za repolonizacją. To byłaby dobra informacja dla polskich konsumentów, a szczególnie rolników – powiedział Janusz Kowalski w rmf24.pl.

Gdy tylko skończył marzyć, Robert Mazurek zapytał wiceministra rolnictwa o dane dotyczące rolnictwa. Polityk nie odpowiedział na pytanie. Stwierdził, że to, iż nie odpowiedział, nie świadczy o tym, że nie wie, ale że po prostu nie powie…

Czytaj także