18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ucierpią Polacy, nie partia

Polska pójdzie na finansowe dno! GIGANTYCZNE KARY ZA BUNT PIS

Emilia Waszczuk
08.06.2021  08:26
Gigantyczne kary dla Polski przez bunt PiS
Gigantyczne kary dla Polski przez bunt PiS Fot: THIERRY MONASSE/REPORTER

Polaków czeka nędza, bo PiS nie zamierza wykonać wyroku Trybunału Stanu UE? Możemy zapłacić nawet 5 milionów euro dziennie. Z kieszeni obywateli.

Powraca sprawa kopalni i elektrowni w Turowie. W maju Trybunał Stanu Unii Europejskiej wydał decyzję o natychmiastowym zamknięciu przybytku. Dlaczego? Bo praca Polaków dramatycznie źle wpływa na środowisko. Polska oczywiście nie posłuchała, premier Mateusz Morawiecki pojechał kłócić się z szefem rządu Czech (to Czesi zaskarżyli Polaków), a później ogłosił, że spór został zażegnany.

Nie został. Premier Czech ogłosił, że Morawiecki kłamie, a teraz Czechy znów zaskarżają Polskę. Państwu nad Wisłą, czyli nam, Polakom i wszystkim osobom w Polsce płacącym podatki, grozi katastrofalne zadłużenie.

Gigantyczne kary dla Polski za bunt PiS

Polska nie wstrzymała prac w Turowie, więc Czesi się skarżą. Chcą już nie tylko natychmiastowego wykonania wyroku TSUE, ale też kary w wysokości 5 milionów euro dziennie za każdy dzień zwłoki.

Co na to PiS? Wszak to przez ich butę grozi Polakom gigantyczne zadłużenie! Partia oczywiście nie ma zamiaru się przejmować. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk oznajmił, że trzeba mieć zaufanie do premiera Morawieckiego, bo ten wie, co robi.

Padły pewne deklaracje. Myślę, że one są prawdziwe. Poczekajmy na ustosunkowanie się naszych pełnomocników i rządu do dzisiaj podawanych informacji. Do Czechów należą kopalnie w ich kraju i Niemczech. Być może to gra gospodarcza, biznesowa

– powiedział w Polsat News.

Z kolei Michał Dworczyk w Radiu ZET poinformował, że Czesi zaskarżają Polskę, bo czekają ich jesienią wybory. Wojna z sąsiadami ma być grą czysto polityczną.

Czytaj także
Przeczytaj więcej