18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brak reakcji

Polska przegrała z COVID-19? Rząd się poddaje

29.10.2020  14:57
COVID-19 pokonał Polaków?
COVID-19 pokonał Polaków? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

COVID-19 od wielu tygodni zalewa Polskę, a teraz wszystko wskazuje na to, że rząd jest absolutnie bezradny. Kiedy Polacy oczekują pomocy, rządzący nie reagują. Wyczekiwana od tygodnia konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, nie wniosła niczego nowego do aktualnych obostrzeń. Czy to rozsądne, kiedy padają kolejne, ponure rekordy?

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego była wyczekiwana przez wielu Polaków. Jeszcze niedawno zapowiadał on, że jeśli sytuacja będzie się pogarszać - w Polsce może dojść do głębokiego lockdownu. Dziś, kiedy wstrząsnęła nami wieść o 20 tysiącach zachorowań na COVID-19 i ponad 300 zgonach - byliśmy przekonani, że czas na twarde decyzje. Pomyliliśmy się.

Czyżby Polska przegrała z COVID-19, a rząd postanowił się poddać? Podczas dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, rozmawiano głównie o strajku kobiet, w którym rząd upatruje poważnego zagrożenia epidemicznego i o otwieranym właśnie szpitalu na Stadionie Narodowym. Nie padły żadne informacje na temat nowych obostrzeń, a przecież dotychczas obowiązujące wyraźnie nie wystarczają.

COVID-19 pokonał polski rząd?

Polska pogrąża się w coraz większym chaosie. Pracownicy służby zdrowia biją na alarm, że nie dają rady wzbierającej fali przypadków. Jesteśmy o krok od zawalenia się systemu opieki zdrowotnej, a rząd nie wprowadza żadnych nowych przepisów. Do tego Mateusz Morawiecki nie ogłosił decyzji ws. zamknięcia cmentarzy na 1 listopada - o nich ma opowiadać dopiero jutro.

W Polakach rośnie niepokój - nie mamy leków, szczepionek i wydolnej służby zdrowia. Musimy czekać kolejny tydzień na jakieś decyzje ze strony rządu, a teraz sami dbać o swoje zdrowie. Pamiętajmy, że noszenie maseczek i zachowywanie dystansu społecznego to aktualnie absolutna konieczność, która ma szansę uchronić nas przed zachorowaniem nad COVID-19.

Jeśli przykład nie idzie z góry, musimy oddolnie, obywatelsko mobilizować się w tych trudnych czasach. Sytuacji z pewnością nie pomaga fakt, że rządzący zamiast załagodzić nastroje społeczne - dolewają oliwy do ognia i coraz więcej osób ma ochotę wyjść na demonstracje. W tym szaleństwie ciężko znaleźć jakąkolwiek metodę.

Przeczytaj więcej
Komentarze