18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To koniec?

Polski Ład POGRZEBIE PIS?! Ostry spadek poparcia

14.01.2022  18:03
PiS stracił poparcie przez Polski Ład?
PiS stracił poparcie przez Polski Ład? Fot: Piotr Molecki/East News

PiS cieszył się ogromnym poparciem polskiego społeczeństwa, aż tu nagle... Polski Ład! Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Partia rządząca ma kłopoty. Czy coś jeszcze jest w stanie ocieplić jej wizerunek?

PiS nie może narzekać na brak poparcia w polskich domach. Dzięki temu raz za razem wygrywa kolejne wybory. Okazuje się jednak, że teraz nie będzie już tak różowo. Polski Ład, który wszedł w życie z inicjatywy partii rządzącej, mocno namącił w sondażach. Wyborcy bardzo zniechęcili się do najbliższego grana politycznego Jarosława Kaczyńskiego.

Z nowego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu"  dokładnie widać, jak zmiany związane z Polskim Ładem wpłynęły na poparcie partyjne. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je Zjednoczona Prawica, w której PiS jest dominująca partią. Mimo wszystko! Co jednak wielce istotne - PiS traci, w porównaniu z sondażem sprzed miesiąca. To z pewnością pokłosie Polskiego Ładu.

Polski Ład pogrzebie PiS?!

Gdyby wybory do Sejmu miały się odbyć w najbliższą niedzielę, to na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 32,81 proc. osób. Oznacza to spadek poparcia w porównaniu z sondażem z poprzedniego miesiąca — wtedy na koalicję władzy chciało głosować 36,38 proc. (różnica wynosi AŻ 3,57 punktów proc.). 

Drugie miejsce w nowym sondażu dość tradycyjnie zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 24,5 proc. (poprzednio miała 25,28 proc.), trzecie miejsce należy do Polski 2050 Szymona Hołowni: 17,08 proc. (wcześniej 14,55 proc.), czyli ugrupowanie zaliczyło wzrost poparcia.

Na znacznie dalszych miejscach znalazły się: Konfederacja 10,11 proc. (w poprzednim badaniu miała 10,7 proc,); Lewica z wynikiem 7,06 proc. (wcześniej 6,18 proc.) oraz PSL 6,44 proc. (w zeszłym miesiącu miało 4,38 proc.). Kolejne miejsca zajęły: Kukiz'15 z wynikiem 1,25 proc. (poprzednio miał 1,35 proc.). Na Porozumienie Jarosława Gowina zagłosowałoby 0,3 proc. badanych (we wcześniejszym sondażu wynik wyniósł 0,19 proc.).

Myślicie, że to Polski Ład w kolejnych miesiącach zabierze PiS-owi następne punkty?