18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

miał być miód, jest wiadro żółci

POLSKIEGO ŁADU NIE BĘDZIE? Kaczyński chce oskubać Polaków

Emilia Waszczuk
25.07.2021  09:28
Kaczyński chce oskubać Polaków? Wydały się plany PiS
Kaczyński chce oskubać Polaków? Wydały się plany PiS Fot: Jakub Kamiński/East News

Jarosław Kaczyński chce oskubać miliony Polaków z pieniędzy i zniszczyć małych przedsiębiorców? Jarosław Gowin potwierdza niecne plany PiS ukryte w Polskim Ładzie.

Polski Ład miał być wielkim, cudownym przedsięwzięciem, dzięki któremu Polakom będzie się żyło dostatnie, w kraju mlekiem i miodem płynącym. Politycy Prawa i Sprawiedliwości obiecują ludziom kokosy, a na jaw wychodzi wielki i bardzo ostry haczyk: skądś przecież trzeba wziąć pieniądze na realizację wielkich planów partii. Skąd? Oczywiście od podatników.

To, czy Polski Ład będzie realizowany, zawisło na bardzo cienkim włosku. Aby zacząć go wprowadzać, potrzeba sejmowej większości, tymczasem PiS zostało jej pozbawione. Zapisom z Polskiego Ładu sprzeciwia się ich niepokorny koalicjant - Jarosław Gowin.

Gowin zablokuje Polski Ład? Potwierdza niecne plany PiS

Wicepremier i szef porozumienia mówi wprost: plany PiS przyniosą Polakom zmiany na gorsze. Bo choć partia obiecuje lepsze i dostatniejsze życie, to nie wszystkim. Wielu straci i grupę tę można liczyć w milionach obywateli.

Jarosław Gowin zdradził, że Polski Ład podniesie podatki milionom "ciężko pracujących Polaków". Fakt - mówili o tym już eksperci i dziennikarze, ale w rządzie póki co nikt się o tym nawet nie zająknął. Gowin jest pierwszy.

Do dotychczasowych propozycji Ministerstwa Finansów podchodzimy z brakiem akceptacji, bo one oznaczałyby nie to, że bogacze będą wyżej opodatkowani, bo to można rozważyć, ale to, że wyższe podatki będą płacić miliony ciężko pracujących Polaków

- powiedział Jarosław Gowin w Polsat News.

PiS chce zniszczyć małych przedsiębiorców?

Szef Porozumienia większość rozwiązań Polskiego Ładu popiera, ale na te dotyczące podnoszenia podatków milionom Polaków zgodzić się nie może. Zaproponował więc poprawkę do projektu, zakładającą, że nie można podnieść danin osobom zarabiającym miesięcznie mniej niż 13 tysięcy złotych brutto.

Gowin zwrócił też uwagę na małych przedsiębiorców, którzy byliby jedną z najbardziej dotkniętych Polskim Ładem grup. Plany PiS oznaczałyby podniesienie podatków już dla osób o zarobkach od 6 tysięcy złotych brutto.

Mam nadzieję, że dojdziemy do kompromisu. Dlaczego przedsiębiorcy zarabiający po kilka tysięcy złotych miesięcznie, podejmujący ryzyko i niemający gwarancji zarobków, mieliby być wyłączeni z zasady kwoty wolnej od podatku? Naszym zdaniem każdy Polak zasługuje na kwotę wolną od podatku, także ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą

- powiedział Gowin, zaznaczając, że w sprawie trwają rozmowy, ale PiS na razie na zmiany się nie godzi. Czyżby Jarosław Kaczyński chciał wykończyć małych przedsiębiorców?

Czytaj także
Przeczytaj więcej