18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Morawieckim miota szatan?

POLSKI ŁAD: rząd da 12 tys. zł na dziecko.

Wojciech Kozicki
15.05.2021  15:17
Polski Ład i pieniądze na dziecko. Nowy program socjalny
Polski Ład i pieniądze na dziecko. Nowy program socjalny Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Polski Ład został ogłoszony przez PiS, a Polacy trzymają się za portfele i zakopują oszczędności w ogrodzie. Takiego opętańczego festiwalu rozdawnictwa jeszcze w Polsce nie było! Nowy program socjalny zakłada m.in. 12 tysięcy złotych na drugie, trzecie i kolejne dzieci.

Polski Ład stał się faktem, a Jarosław Kaczyński będzie rozdawał pieniądze jakby oczadział. Co zawiera nowy program socjalny Prawa i Sprawiedliwości? Jednym z założeń jest więcej pieniędzy na dzieci. Od teraz 300+ i 500+ to za mało! Premier Mateusz Morawiecki zapowiada Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

Polski Ład i pieniądze na dziecko

Morawiecki obiecał, że poza 500 plus i 300 plus, będzie można otrzymać 12 tys. złotych na drugie, trzecie i kolejne dzieci. Pakiet finansowy będzie można wykorzystać elastycznie pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia.

Dajemy kolejny komponent: 12 tys. zł dla każdej rodziny na 2, 3 i kolejne dzieci pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia dziecka. Rodzina jest w sercu naszego programu. To polskie rodziny muszą wiedzieć, że nasz program jest dla nich – ogłosił premier Morawiecki.

Szef rządu, że tak intensywne rozwijanie programu socjalnego to „po raz pierwszy od setek lat” polskie rodziny mają szansę, by za kilka lub kilkanaście lat żyć na poziomie bogatych rodzin Europy Zachodniej i Europy Południowej.

Skąd PiS weźmie na to wszystko pieniądze? Morawiecki powiedział jedynie, że „mądra realizacja strategii, uwzględniająca elementy systemu finansowego, gospodarczego inwestycyjnego, biznesowego, fiskalnego, monetarnego, będzie w stanie nas do tego celu doprowadzić".

Możemy już obstawiać zakłady komu zabiorą tym razem...

logo Tu się dzieje