18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS ocali Chiny

Rząd zdecydował. Polska uratuje świat przed koronawirusem

Wojciech Kozicki
14.02.2020  16:22
Koronawirus w Chinach - polski rząd szykuje pomoc
Koronawirus w Chinach - polski rząd szykuje pomoc Fot: Facebook/FOROtv

Koronawirus w Chinach to już epidemia poza kontrolą, chociaż tamtejszy rząd uspokaja, że trzyma plagę z Wuhan w ryzach. Liczba ofiar śmiertelnych i zakażonych rośnie, ale Chińczycy zapewne odetchnęli z ulgą, bo Polska nadejdzie z pomocą.

Koronawirus w Polsce? Polski rząd zapewnia, że epidemia z Wuhan NA PEWNO dotrze do naszego kraju. Najwyraźniej jesteśmy już tak znakomicie przygotowani na odparcie ataku, że możemy zacząć ratować świat przed wirusem.

Jak podaje RMF FM, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podczas nadzwyczajnego spotkania unijnych ministrów zdrowia w sprawie pojawienia się nowego koronawirusa, zadeklarował, że „Polska pomoże Chinom”.

Jak na razie Polska wyśle do Chin środki ochrony osobistej. Chodzi głównie o maseczki, których w Chinach brakuje, a można je nosić jedynie przez kilka godzin. Wiadomo już, że wyślemy tam tysiące sztuk tego sprzętu, ale nie podano, jaki zapas zostanie w Polsce dla obywateli.

Nie tylko Polska zadeklarowała pomoc w walce z koronawirusem. Estonia i Węgry również chcą wesprzeć Chiny.

Wczoraj było spotkanie. Rozmawialiśmy o tym, co możemy ofiarować państwu chińskiemu. Teraz już są uzgodnienia i niedługo będzie dla państwa (tj. mediów) informacja. Chodzi głównie o sprzęt ochrony osobistej. Także wyślemy do Chin taką pomoc  - powiedział Waldemar Kraska. (RMF FM)

Przeczytaj więcej
Komentarze