18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutna prawda

Ponad 3 mln Polaków bez 500+. Rząd zaoszczędzi kupę kasy

Bartłomiej Ciepielewski
19.01.2021  13:21
Polacy nie chcą 500+?
Polacy nie chcą 500+? Fot: MONKPRESS/East News

Wakacyjne 500+ nie zainteresowało Polaków. Na odbiór czekają miliony bonów turystycznych, lecz nikt ich nie chce. Zamknięta branża turystyczna powoli umiera.

W sierpniu ubiegłego roku rząd postanowił wprowadzić bony turystyczne. Miała to być pewnego rodzaju zachęta, nakłaniająca obywateli do wycieczek i ożywiania branży turystycznej. Wsparcie w wysokości 500 złotych okazało się jednak niewypałem.

Polacy nie chcą bonów turystycznych

Powodem odrzucenia wakacyjnych dodatków było między innymi późne ogłoszenie programu oraz różnego rodzaju restrykcje, zniechęcające do podróżowania. W systemie na chętnych nadal czekają aż 3 miliony bonów o wartości 1,5 miliarda złotych.

Brak perspektyw na wyjazd powstrzymuje Polaków od wykorzystywania bonów turystycznych przekazanych przez rząd. Jednak mają one swoją datę ważności, więc można prognozować, że po poluzowaniu obostrzeń Polacy wrócą do urlopowania, chociażby po to, by nie zmarnować tego wakacyjnego dodatku - ocenia Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów.

Efektem znikomego zainteresowania turystyką jest olbrzymie zadłużenie branży. Według najnowszych danych firmy turystyczne winne są ponad 19 milionów złotych.

Turystyczne 500+ można wykorzystać do marca 2022 roku. Niestety obecna sytuacja i prognozy ekspertów nie przewidują lawinowego wzrostu zainteresowania dodatkiem rządowym.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze