18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

spodobało się

KACZYŃSKI WSTAJE Z KOLAN. Dogodził ludziom, znów go chcą

Emilia Waszczuk
06.12.2021  09:30
Poparcie PiS znowu rośnie
Poparcie PiS znowu rośnie Fot: AP/Associated Press/East News

PiS przełamuje złą passę? Po serii sondaży ze spadkiem poparcia, partia Jarosława Kaczyńskiego znów odbija. To zasługa obiecanej tarczy antyinflacyjnej i związanych z nią dopłat?

Polska mierzy się z potwornym kryzysem, mamy najwyższą od ponad 20 lat inflację i bijemy rekordy zgonów, a Polacy znów kochają PiS. Wystarczyło znaleźć się w nędzy, a później obiecać obywatelom, że się z tą nędzą będzie walczyć. Jarosław Kaczyński i jego kumple ogłosili, że dadzą Polakom nowe benefity i obniżą podatki, a słupki sondażowe od razu im skoczyły!

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, znowu wygrałaby je Zjednoczona Prawica. Fakt, PiS i ich koalicjanci mają ciągle za małe poparcie, by rządzić samodzielnie, ale po serii porażek zaliczają właśnie ponowny wzrost poparcia.

PiS wygra wybory? Poparcie znów im rośnie

W badaniu przeprowadzonym dla WP.pl przez United Surveys partia Jarosława Kaczyńskiego zyskuje aż 32,1 procent głosów. W poprzednim sondażu zleconym przez portal, PiS miało o 1,5 pkt. proc. mniejsze poparcie społeczeństwa. Szef Prawa i Sprawiedliwości nie może jednak piać z zachwytu. Słupki rosną także jego największym przeciwnikom. Koalicja Obywatelska może dziś liczyć na poparcie 23,7 proc. obywateli, a to oznacza wzrost zaufania o 2 punkty procentowe!

Problemy ma za to Szymon Hołownia. Jego ugrupowanie - Polska 2050 - notuje spadek o blisko 3 punkty procentowe i może dziś liczyć na poparcie rzędu 10,6 proc.

Polacy nie wiedzą, na kogo głosować

W Sejmie znalazłoby się też miejsce dla lewicy, na którą głosować chce 7,8 proc. obywateli. Ich najwięksi oponenci, czyli Konfederacja, do parlamentu dostaliby się z wynikiem 6,7 procent. Powraca tez czarny koń rozgrywek - PSL. Na Ludowców głosować chce 5,7 procent Polaków.

Co znamienne, aż 13,4 procent badanych nie wie, na kogo oddać głos w wyborach. Do urn chce iść 56,7 procent uprawnionych obywateli.