18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadciąga PiSexit?

Porażka Kaczyńskiego coraz bliżej! Bezlitosny sondaż miażdży PiS

23.07.2021  15:25
Jarosław Kaczyński odda władzę?
Jarosław Kaczyński odda władzę? Fot: Grand Warszawski/Shutterstock

Prawo i Sprawiedliwość od dłuższego czasu robi wszystko, by przegrać nadchodzące wybory. Konflikt z Unią Europejską, afera "Lex TVN", czy nieudolne próby ataków na Donalda Tuska tylko napędzają opozycję. Politycy PiS wkrótce mogą pakować walizki.

Powrót Donalda Tuska do Polski okazał się gwoździem do trumny PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego oprócz zmagań z aferami i konfliktami wewnętrznymi musi także stawić czoła największemu wrogowi. Jak na razie prezes boi się wyjścia na bezpośrednie starcie z liderem KO, co dodatkowo pogarsza sytuacją w obozie władzy.

Rządy PiS dobiegają końca?

Według sondażu Research Partner partia Jarosława Kaczyńskiego nie ma szans na utrzymanie władzy. Co prawda, PiS plasuje się na pierwszym miejscu z wynikiem 30,2 proc. poparcia, ale to o wiele za mało, by myśleć o zbudowaniu rządu.

Na drugie miejsce wskoczyła rozpędzona Koalicja Obywatelska, którą popiera 24,1 proc. badanych. Przy wsparciu Donalda Tuska największa partia opozycyjna może realnie myśleć o zwycięstwie w kolejnych wyborach. Na powrocie byłego premiera do Polski najbardziej ucierpiał Szymon Hołownia. Obecnie Polskę 2050 popiera 17,4 proc. wyborców.

Do Sejmu dostałaby się jeszcze Lewica (7,5 proc.) oraz Konfederacja (5.9 proc.). Badanie przeprowadzono w dniach od 16 do 19 lipca 2021 roku na próbie 1051 pełnoletnich Polaków.

Czytaj także
Przeczytaj więcej