18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie rozłam?

​"Wybory trzeba przesunąć"! Zwrot akcji po spotkaniu z prezydentem

Emilia Waszczuk
27.04.2020  21:42
​"Wybory trzeba przesunąć"! Zwrot akcji po spotkaniu z prezydentem
​"Wybory trzeba przesunąć"! Zwrot akcji po spotkaniu z prezydentem Fot: Planeta.pl

Wyborów 10 maja nie będzie? Wszystko wskazuje na to, że Porozumienie Jarosława Gowina zbuntuje się przeciw PiS. Jest mocna zapowiedź polityków.

Wybory w terminie aktualnie ogłoszonym, nie są możliwe do przeprowadzenia w trybie korespondencyjnym - powiedział PAP poseł Andrzej Sośnierz.

Poseł wraz z kolegami z Porozumienia (w tym z Jarosławem Gowinem) wziął w poniedziałek udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Politycy przez dwie godziny dyskutowali o sytuacji politycznej i wyborach prezydenckich. Po wszystkim padła mocna deklaracja - Porozumienie nie godzi się na głosowanie korespondencyjne!

My stoimy na stanowisku, że z różnych względów, a nawet bardziej ze względów organizacyjnych, wybory w terminie aktualnie ogłoszonym nie są możliwe do przeprowadzenia w trybie korespondencyjnym, bo jest to przedsięwzięcie organizacyjne

- powiedział Sośnierz.

Zgadzamy się mniej więcej wszyscy, że wybory prowadzone drogą korespondencyjną są bardziej bezpieczne, nawet można powiedzieć dość bezpieczne z punktu widzenia epidemiologicznego, natomiast z punktu widzenia organizacyjnego może być jednak problem, żeby udało się je tak przeprowadzić, żeby zapewnić powszechność, tajność i te wszystkie cechy, które są potrzebne do dobrych wyborów, które nie byłyby później kwestionowane, co do ich wyniku i legalności - dodał. 

W związku z tym trzeba je przesunąć - oznajmil polityk.

Sośnierz twierdzi, że Andrzej Duda w "znacznym stopniu" podziela zdanie polityków Porozumienia i również ma wątpliwości co do majowych wyborów. Co powinien zrobić rząd? Najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i w następnych miesiącach przygotowanie sprawiedliwych, uczciwych i konstytucyjnych wyborów.

Przeczytaj więcej
Komentarze