18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wielka próba

Porwanie prezydenta, Duda w rękach wroga. SOP da radę?

09.07.2020  13:15
Porwanie prezydenta. SOP wystawiona na próbę
Porwanie prezydenta. SOP wystawiona na próbę Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Rzeczpospolita dotarła do ciekawych informacji. W Polsce planowano... porwanie prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Andrzej Duda miał być wykorzystany do szokującego eksperymentu. BBN planowało porwanie głowy państwa. Wszystko po to, by wystawić na próbę SOP.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego miało doprowadzić do fikcyjnego porwania, a Andrzej duda zniknąć na kilka godzin. O ich planach wiedziało zaledwie kilka osób, w tym Andrzej Duda. Aby prezydentowi nie stała się krzywda, auto, którym byłby uprowadzony, miało być wyposażone w specjalistyczny sprzęt monitorujący stan jego zdrowia, a nawet w zapas krwi dla niego.

Do akcji prawdopodobnie nigdy nie doszło. Po co jednak to wszystko? By sprawdzić, czy funkcjonariusze osławionego dzięki dziesiątkom wypadków SOP, będą umieli zareagować w sytuacji kryzysowej i czy uda im się odbić prezydenta z rąk "wrogów". Rzeczpospolita twierdzi, że informację o ustawionym porwaniu potwierdziło im kilka źródeł. BBN zaprzecza jednak tym doniesieniom.

Czytaj także
Przeczytaj więcej