"Choroba mnie powaliła"

Koronawirus. Poseł PiS w szpitalu!

Wojciech Kozicki
15.10.2020  10:00
Poseł PiS Polaczek z COVID-19 w szpitalu
Poseł PiS Polaczek z COVID-19 w szpitalu Fot: Wojtek Laski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus atakuje polityków, także czołowe nazwiska z PiS. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że chory jest poseł Prawa i Sprawiedliwości i były minister transportu Jerzy Polaczek. Jego stan zdrowia się pogorszył, trafił do szpitala.

Prawo i Sprawiedliwość kontra koronawirus. Kolejni politycy są zakażeni COVID-19, premier Mateusz Morawiecki jest na kwarantannie, a Jarosław Kaczyński jest przeziębiony. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że na zarazę z Wuhan zachorował poseł PiS Jerzy Polaczek z Piekar Śląskich. Niestety, jego stan zdrowia się pogorszył i polityk trafił do katowickiego szpitala.

Poseł PiS Polaczek ma koronawirusa

Jak ujawnia Onet.pl, Polaczek w środę wieczorem został przewieziony karetką pogotowia do szpitala MSWiA w Katowicach. Wcześniej narzekał na gorsze samopoczucie i w wywiadzie przyznał, że "choroba powaliła go na ziemię”.

Jestem pod tlenem, słabiutki. Nie dałem już rady leczyć się w warunkach domowych – wyznał Polaczek w rozmowie z PAP.

Wiadomo już, że Polaczek nie ma chorób współistniejących i wcześniej nie chorował. Przestrzega wszystkich Polaków, żeby na siebie uważali, bo „koronawirus to nie jest zwykłe przeziębienie”. Relacjonował niedawno, że wystąpiły u niego takie objawy COVID-19 jak gorączka, ostry kaszel i osłabienie organizmu. Sam profilaktycznie odizolował się 2 tygodnie temu i odwołał wszystkie spotkania, gdy źle się poczuł.

 

Czytaj także