18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Krew mnie zalewa"

Poseł PiS komentuje podwyżki. DALEJ IM ZA MAŁO?!

04.08.2021  14:07
Gigantyczne podwyżki dla posłów
Gigantyczne podwyżki dla posłów Fot: Bartosz KRUPA/East News

Poseł PiS postanowił skomentować gigantycznie podwyżki polityków, o których decyzję wziął na siebie sam Andrzej Duda. Jak się okazuje — rządzącym jest wciąż za mało. W tym samym momencie tysiące Polaków, pozbawionych jakichkolwiek podwyżek, zalewa skrajna irytacja. 

Gigantyczne podwyżki dla posłów i ministrów wywołały duże oburzenie społeczeństwa. Mnóstwo Polaków, którzy w obliczu pandemii stanęli przed wyzwaniami wielkiego kryzysu, czuje, że podwyżki dla polityków są niesprawiedliwe. Jak się okazuje, rządzący mają na ten temat zupełnie inne zdanie.

Politycy PiS komentują GIGANTYCZNE podwyżki

Prezydent Andrzej Duda wziął już podwyżki na siebie i zapewniał, że jego zdaniem mocno należą się one politykom. Teraz do głosu doszedł poseł PiS Marek Ast, który w rozmowie z "Super Expressem" powiedział, co sądzi o zarobkach rządzących. 

Poziom wynagrodzeń polskich parlamentarzystów, generalnie najniższy w Europie, jest żenujący 

- mówił Ast.

Sytuacja, w której minister i wiceminister zarabiali do tej pory nawet o kilka tysięcy mniej od podległych im dyrektorów, na pewno zdrowa nie była i z tego punktu widzenia dobrze, że ulega zmianie

– zapewnia także Przemysław Czarnek, kontrowersyjny minister edukacji. 

Przypominamy, że zgodnie z prezydenckim rozporządzeniem, zwiększą się uposażenia m.in. dla premiera, marszałków Sejmu i Senatu czy wiceministrów. Parlamentarzyści zyskają nawet 6,3 tys. zł miesięcznie! Tymczasem Polacy pozostają głęboko oburzeni.

"Prowadzę kiosk i nie zarabiam, delikatnie mówiąc, kokosów, bo moja miesięczna wypłata to ok. 2 tys. zł. Dlatego krew mnie zalewa, gdy słyszę, że politycy mają zarabiać jeszcze więcej niż teraz. Mało im? Jak można wyciągać dodatkową kasę w tak ciężkich czasach? Wstyd!" – podkreśla Danuta Kubot, sprzedawczyni z Wrocławia.

Myślicie, że to zakończy władzę partii rządzącej?