18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jackowski się chowa

Poseł PiS podał DOKŁADNE wyniki wyborów. 12 godzin przed ich ogłoszeniem

15.10.2019  17:03
Poseł PiS podał DOKŁADNE wyniki wyborów. 12 godzin przed ich ogłoszeniem
Poseł PiS podał DOKŁADNE wyniki wyborów. 12 godzin przed ich ogłoszeniem Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Poseł PiS z Podkarpacia zaskoczył użytkowników Twittera. W poniedziałek rano, gdy nikt nic jeszcze nie wiedział, ogłosił światu, jakie są dokładne wyniki niedzielnych wyborów.

Lokale wyborcze zamknięto w niedzielę o godzinie 21. Dokładnie w tym samym czasie opinia publiczna otrzymała wstępne, sondażowe wyniki głosowania - zebrane przez IPSOS dane Exit Poll.

Na wyniki Late Poll trzeba było czekać wyjątkowo długo, aż do godziny 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek. To, jak faktycznie głosowali Polacy, wyjaśniło się jednak stosunkowo szybo - KPW oficjalne, ostateczne wyniki wyborów, podała wieczorem 14 października.

A jednak, niektórzy mogą podejrzewać, że z wyborami coś było nie tak. Albo przynajmniej z ogłaszaniem wyników. Konfederacja już odgraża się, że będzie żądała unieważnienia wyborów. A tymczasem...

Poseł PiS jasnowidzem?

Tymczasem w poniedziałek rano, jeden z posłów PiS pochwalił się na Twitterze, że... zna już wyniki wyborów. Skąd? Dlaczego? Jak? Czy były to jego przewidywania, czy może stoi za tym coś więcej? Tego nie wiadomo, ale pan Krzysztof Sobolewski dokładnie wyliczył, ile PiS dostanie w Sejmie mandatów.

Co ciekawe, nie poprzestał na ogłoszeniu Polakom, że PiS wygrał... rozpisał im dokładnie, ile krzesełek w sejmowych ławach przypadnie jakiej partii. Z zadziwiającą wręcz dokładnością. Mimo że o tej porze oficjalne, przedstawione opinii publicznej przez PKW szczątkowe dane, były inne...

Krzysztof Sobolewski podał wynik wyborów

Dokładne wyniki wyborów pan Sobolewski ogłosił o godzinie 8.27 rano. PKW po godzinie 18 podała rozkład procentowy, a po godzinie 20 dokładne dane z podziałem na mandaty.

Tymczasem dziwne jasnowidzenie posła nie umknęło użytkownikom Twittera. Niektórzy ogłosili już nawet, że wybory musiały być sfałszowane.

Czytaj także