18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec legendy

Nie żyje polityk PiS. "Odszedł do domu pana"

Wojciech Kozicki
29.11.2020  14:18
Nie żyje Jan Kilian. Odszedł polityk PiS
Nie żyje Jan Kilian. Odszedł polityk PiS Fot: Jan Bielecki/East News

Żałoba w PiS. Nie żyje wieloletni poseł i szef Prawa i Sprawiedliwości Jan Kilian. O śmierci byłego parlamentarzysty i samorządowca poinformował poseł PiS Marcin Horała.

Smutna wiadomość. Zmarł Jan Kilian, czyli były poseł PiS w latach 2015-2019. Był wieloletnim szefem Prawa i Sprawiedliwości w Starogardzie Gdańskim. Miał 66 lat. Wiadomość o śmierci legendy PiS przekazał na Twitterze Marcin Horała, ukazała się również na stronie Urzędu Miasta Starogardu Gdańskiego.

Nie żyje Jan Kilian

Jak Kilian urodził się w 1953 roku w Starogardzie Gdańskim. Skończył studia na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Budowy Maszyn. Ukończył też studia farmaceutyczne.

Odszedł do domu Pana Jan Kilian, poseł na Sejm RP VIII kadencji, wieloletni szef PiS w Starogardzie Gdańskim, przedsiębiorca, samorządowiec, dobry człowiek. Janku, spoczywaj w pokoju. Będzie nam Ciebie brakowało – napisał Horała na Twitterze.

Jak przypomina Urząd Miasta Starogardu Gdańskiego, Kilian w 2010 r. uzyskał mandat radnego Rady Miasta Starogard Gdański, a w 2014 r. z powodzeniem ubiegał się o mandat radnego powiatu starogardzkiego. Walczył również o urząd prezydenta miasta i kandydował również do Parlamentu Europejskiego. Prowadził również działalność gospodarczą i otworzył z żoną aptekę.

Czytaj także