18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Walczy o każdego członka

Posłanka w rękach Kaczyńskiego. Chwycił i nie puści!

Wojciech Kozicki
14.07.2021  16:42
Małgorzata Janowska wraca do PiS. Partia Republikańska przejmie władzę?
Małgorzata Janowska wraca do PiS. Partia Republikańska przejmie władzę? Fot: Piotr Molecki/East News

Sądziliście, że skoro posłowie odchodzą z PiS, to rząd chyli się ku upadkowi? Nic z tych rzeczy, Jarosław Kaczyński miał tylko chwilę słabości, ale już odzyskuje siły. Do Prawa i Sprawiedliwości wraca posłanka Małgorzata Janowska.

Jarosław Kaczyński zapewne śpiewa dzisiaj „mam tę moc, mam tę moc!”. PiS odzyskuje siły. Pod koniec czerwca posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili, że opuszczają klub, by założyć w Sejmie koło Wybór Polska. Prezes partii ogłosił jednak oficjalnie, że Janowska wraca do starej ekipy i będzie reprezentowała Partię Republikańską.

Małgorzata Janowska wraca do PiS. Parta Republikańska się pręży

Gdy wspomniani posłowie odeszli z PiS, partia liczyła 229 osób i utraciła większość. Jednak już na początku lipca posłowie Lech Kołakowski oraz Arkadiusz Czartoryski wrócili na partyjne łono.

Chciałem powiadomić o tym, że mamy już 232 osoby w naszym klubie, że pani poseł Janowska - co prawda, nad czym boleję, zmieniając partię - zdecydowała się na powrót do nas – powiedział w środę Jarosław Kaczyński.

Kaczyński wyjaśnił, że z Janowską  poróżniły go sprawy związane z energetyką oraz przyszłością Bełchatowa. Uspokoił jednak swoich fanów, że ze zbuntowaną posłanką doszli już do porozumienia, nad którym czuwał sam premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że „jedność została odnowiona”. Adam Bielan dodał, że „Janowska niczym lwica walczyła o swoje miasto, o swoje zakłady pracy".

Mamy wspólny cel - walczyć o bezpieczeństwo energetyczne, w najbliższym czasie zostanie przedstawiony program specjalnie przygotowany dla Bełchatowa. Walczę o moje miasto Bełchatów, o mój region, ale przede wszystkim o mieszkańców, żeby mieli zagwarantowaną pracę, bezpieczeństwo, żeby czuli się dobrze w swoim mieście i żeby to miasto nie stało się martwym miastem - oświadczyła Janowska. (Polsat News)

Czy Jarosław Kaczyński obawia się rosnącej w siłę Partii Republikańskiej pod przywództwem Adama Bielana? Co z politykami, którzy wybierają ją zamiast PiS?

Bolejemy nad tym, ale ważne jest, że klub odbudowuje swoją większość i w tej chwili ta strata wynosi już tylko jedną osobę. Mam nadzieję, że będę mógł jeszcze przy kolejnych okazjach o tego rodzaju sprawach (powrót Janowskiej) informować, ale być może to będą osoby, które nigdy nie były u nas – powiedział Kaczyński.