18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyjechała na saksy do Niemiec

Polska posłanka dorabia u Niemca. "Chcę godnie żyć"

Wojciech Kozicki
14.01.2020  16:46
Emerytura posła to za mało? Posłanka PO wie jak dorobić w Niemczech
Emerytura posła to za mało? Posłanka PO wie jak dorobić w Niemczech Fot: Maciej Luczniewski/REPORTER/East News

Polityka w Polsce to ogromne pieniądze? Okazuje się, że nie dla wszystkich! Posłanka PO Bożena Sławiak przeszła na polityczną emeryturę i najwyraźniej się u niej nie przelewa. Wyjechała sprzątać i gotować do Niemiec!

Politycy w Polsce zarabiają kosmiczne pieniądze, a ich emerytury przyprawiają Polaków o stan przedzawałowy. Tymczasem Bożena Sławiak po odejściu z polityki postanowił dorobić do świadczenia emerytalnego i jak podaje „Wirtualna Polska”, była posłanka wyjechała do pracy do Niemiec.

Chociaż jest z wykształcenia pedagogiem, a w Sejmie spędziła dwie kadencje zarabiając nawet 9 tys. złotych miesięcznie, prawdopodobnie usłyszała po odejściu z polityki, że coś piszczy… okazało się, że to bieda! WP.pl pisze, że postanowiła dorobić do emerytury wynoszącej 1600 złotych. W rozmowie z „Faktem” wyznała, że "chce po prostu godnie żyć".

Praca w Niemczech

Jak pisze Fakt.pl, 72-letnia Sławiak opiekuje się Niemką starszą od siebie o 15 lat, m.in. piorąc i gotując. Twierdzi, że niemiecka rodzina jest bardzo zadowolona z jej pracy. Zapowiedziała również, że nigdy nie wróci do polityki, która zniszczyła jej rodzinę i była posłanka PO została sama na stare lata.

Praca raz była cięższa, raz lżejsza, zależało to od stanu pacjentki. Nie było łatwo, jednak w końcu znalazłam niemiecką rodzinę, u której pracuję już cztery lata Traktują mnie jak własną rodzinę. Mam tu pokój dla siebie, z telewizorem i internetem. Ta praca daje mi dużo satysfakcji – powiedziała Sławiak o pracy w Niemczech. (Fakt.pl)

sławiak
Przeczytaj więcej
Komentarze