18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polityka zorganizowana

Posłanka PO skazana na więzienie! Kradła jak opętana!

Wojciech Kozicki
20.10.2022  14:07
Posłanka PO skazana na więzienie! Kradła jak opętana
Posłanka PO skazana na więzienie! Kradła jak opętana Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Politycy ponad prawem? Tak, ale nie wszyscy. Była posłanka Platformy Obywatelskiej Ligia K. została skazana i usłyszała wyrok. Ile pieniędzy ukradła? Niektórzy na taki majątek pracują całe życie!

Była posłanka PO Ligia K. usłyszała wyrok roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga uznał ją za winną przywłaszczenia niemal 250 tysięcy z kasy Fundacji Szkoła Społeczna. Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś przekazał mediom, że orzeczona kara jest bliska do tej z wniosku prokuratury. Prokurator nie będzie się więc domagał odwołania od wyroku.

Posłanka PO skazana. Ostro płaciła nie swoimi pieniędzmi

Sąd uznał, że była posłanka PO dopuściła się czynu wypełniającego znamiona aż trzech przestępstw. Sam proces zaczął się w 2019 roku. Polityczkę PO oskarżono m.in. o płacenie pieniędzmi fundacji za prywatne zakupy w drogeriach, księgarniach, sklepach z alkoholem i zoologicznych. Zapłaciła m.in. za porcelanowy serwis, robione na zamówienie meble, żelazko, telewizor, szlifierkę, wiertarkę, zamrażarkę, bilety do teatru, usługi remontowe, przeglądy dentystyczne, przegląd samochodu, podróż promem do Danii. K. Miała się też ubiegać o zwrot kosztów na podstawie podrobionych faktur.

Kobieta ma naprawić szkodę poprzez zwrot fundacji prawie 250 tys. zł.

Media przypominają, że posłanka w 2019 roku została uniewinniona przed warszawski sąd, ale decyzja sądu została uchylona na wniosek prokuratury.

Według śledczych miała dopuścić się nadużycia uprawnień jako prezes zarządu Fundacji Szkoła Społeczna, a także przywłaszczenia pieniędzy, towarów i usług na szkodę fundacji, na kwotę blisko 250 tys. zł, oraz posługiwania się podrobionymi fakturami/ Według prokuratury, w latach 2003-2007 była jedyną użytkowniczką karty do rachunku fundacji. Możliwe nieprawidłowości w wydatkach pokrywanych z tego konta wykryli jej następcy – ujawnia Interia.pl.

Ligia K. w 1989 r. była jednym z fundatorów Fundacji Szkoła Społeczna, a od maja 2001 r. pełniła tam funkcję prezesa zarządu.

Czytaj także