18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ała!

KACZYŃSKI STRACIŁ CZŁONKA! PiS w bólu

12.05.2022  12:43
PiS traci kolejnego członka
PiS traci kolejnego członka Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Jarosław Kaczyński traci kolejnego członka! Posłanka Anna Maria Siarkowska opuszcza szeregi partii. Przechodzi do ugrupowania, z którym PiS ma ostatnio wybitnie na pieńku.

W Zjednoczonej Prawicy gorąco, trwa konflikt PiS i Solidarnej Polski, Jarosław Kaczyński łaje i mobilizuje członków klubu parlamentarnego PiS, a jego partia rozpoczyna przygotowania do wyborów. Między prawicowymi koalicjantami od kilku tygodni panuje potężny zgrzyt, a teraz może się on jeszcze pogłębić. Nie dość, że Zbigniew Ziobro z uporem maniaka sprzeciwia się wolności sądów i nie chce zlikwidować izby dyscyplinarnej, jednocześnie blokując miliardy na KPO z Unii Europejskiej, to właśnie wbił Kaczyńskiemu sztylet w plecy.

Prawo i Sprawiedliwość traci kolejnego członka, albo raczej członkinię. Anna Maria Siarkowska może nie była dla nich posłanką marzeń, bo i wiecznie sprawiała problemy, ale jednak dawała im dodatkowe miejsce w Sejmie. Teraz jednak postanowiła matczyne pielesze opuścić i oficjalnie przejść do Solidarnej Polski.

Siarkowska odchodzi z PiS

Informację o przejściu Siarkowskiej z PiS do Solidarnej Polski podała nieoficjalnie Interia. Już chwilę później doniesienia te potwierdził szef partii Zbigniew Ziobro. Po przejściu kobiety do jego ugrupowania, to ma dziś w Sejmie już aż 20 posłów!

Zbigniew Ziobro, ogłaszając przejście Siarkowskiej do Solidarnej Polski, wręcz piał z zachwytu. Jak wiemy od dawna, nasza prawica żyje w wyimaginowanej rzeczywistości, więc lider ugrupowania oznajmił światu, że jego nowa partyjna koleżanka to pionierka w walce o... prawa człowieka. Jak na razie wsławiła się m.in. byciem tzw. foliarzem i antyszczepionkowcem, oraz ostrym negowaniem aborcji i pochwałą dla odbierania praw kobietom. Ale co my tam wiemy...

Wnosi wielką pasję w kwestii walki o wolność i prawa człowieka. To 20. parlamentarzystka Solidarnej Polski, dowód, że SP się rozwija

- mówił o nowej członkini SP Zbigniew Ziobro na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Swoje odejście z PiS i wstąpienie do Solidarnej Polski skomentowała też oczywiście główna zainteresowana. Anna Maria Siarkowska wytłumaczyła, że z nowym ugrupowaniem łączy ją wspólnota wartości i "wizja Polski suwerennej, demokratycznej i silnej". No pasuje do ziobrystów jak ulał!

Solidarna Polska jest przyszłością konserwatywnej prawicy. Bez SP budowanie konserwatywnej prawicy jest niemożliwe. Ludzie SP to ludzie pracowici. To wspólnota oparta o wzajemny szacunek i dialog

- oznajmiła Anna Maria Siarkowska. Widać wierzy w ten szacunek i dialog, ale podobnie jak jej nowi koledzy, wyłącznie wewnątrz swojego ugrupowania.

Zarówno Anna Maria Siarkowska jak i Zbigniew Ziobro w czasie swych wystąpień wbili szpile PiS i Jarosławowi Kaczyńskiemu. Ziobro ogłosił, że prawdopodobnie podobnych informacji będzie wkrótce więcej. Siarkowska z kolei stwierdziła, że Zjednoczonej Prawicy brak merytorycznej debaty i wzajemnego szacunku.

Czytaj także