18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejna kara!

Posłowie Konfederacji wywaleni z Sejmu! Narażali cudze zdrowie

16.11.2021  12:59
Posłowie Konfederacji wyrzuceni z Sejmu
Posłowie Konfederacji wyrzuceni z Sejmu Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Marszałek Elżbieta Witek podjęła decyzję o wykluczeniu z obrad trzech posłów. Grzegorz Braun, Jakub Kulesza i Konrad Berkowicz zostali w ten sposób ukarani za brak maseczek przeciw COVID-19. Jak zakomunikowała marszałek, "nie ma zgody na narażanie cudzego zdrowia".

Chwilę po rozpoczęciu wtorkowego posiedzenia Sejmu marszałek Elżbieta Witek poinformowała, że wszyscy posłowie otrzymali wiadomości SMS informujące o nakazie zasłaniania nosa i ust w trakcie obrad. Jeśli zasada ta zostanie przez polityków złamana, grozi im wykluczenie z posiedzenia.

W związku z tym zwracam się do wszystkich państwa, którzy nie mają w tej chwili maseczek. Albo państwo założycie maseczkę, albo za chwileczkę wygłoszę właściwe regułki i usunę państwa z sali plenarnej. Nie ma zgody na narażanie cudzego zdrowia - poinformowała Witek.

Ostrzeżenia marszałek Sejmu tylko rozjuszyły Grzegorza Brauna, który zaczął wykrzykiwać swoje kontrargumenty. Słowa te nie przekonały Elżbiety Witek, która odpowiedziała, że "decyzją sądu, do którego pan się na mnie skarżył, skarga została uchylona w związku z tym, że Sejm ma prawo i marszałek ma prawo wydawać takie zarządzenia".

Trzech posłów wykluczonych z obrad

Po wygłoszeniu apelu marszałek Sejmu poinformowała, że Grzegorz Braun, Konrad Berkowicz i Jakub Kulesza zostali wyproszeni z obrad. Po ogłoszeniu decyzji posłowie posłusznie opuścili salę plenarną.

Co ciekawe to nie pierwszy raz, kiedy poseł Braun podważa istnienie pandemii, zapewniając, że rządowe obostrzenia są znacznie groźniejsze od pandemii. Za swoje demonstracje polityk Konfederacji będzie musiał słono zapłacić.