18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

80 milionów poszło się...

Chore dzieci bez pomocy? PIS NIE DA PIENIĘDZY

Emilia Waszczuk
19.01.2021  18:09
Los chorych dzieci obojętny politykom PiS?
Los chorych dzieci obojętny politykom PiS? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Kolejny raz posłowie PiS sprzeciwiają się dofinansowaniu służby zdrowia. We wtorek komisja finansów odmówiła przekazania 80 milionów złotych na leczenie dzieci.

We wtorek 19 stycznia posłowie PiS większością głosów odrzucili poprawkę Senatu do ustawy budżetowej, która zakładała przyznanie psychiatrii dziecięcej dodatkowych 80 milionów złotych. Już wcześniej w Senacie senatorowie Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiali się wsparciu na leczenie dzieci, jednak poprawka przeszła głosami opozycji.

Chore dzieci bez pieniędzy? PiS nie da

We wtorek ustawą budżetową zajęła się Komisja Finansów, a poprawka z pieniędzmi na psychiatrię dziecięcą przepadła. Odrzucili ją oczywiście posłowie PiS. Przyjęto za to np. projekt 14 emerytury.

Posłowie PiS w tej chwili odrzucili na komisji finansów poprawkę Senatu, przeznaczającą 80 mln zł na psychiatrię dziecięcą

- poinformowała na Twitterze posłanka KO Marta Golbik.

Społeczne oburzenie wybuchło już po głosowaniu w Senacie - nic dziwnego, to już drugi raz, gdy PiS odmawia pomocy chorym. Rok temu partia przyznała Telewizji Polskiej 2 miliardy złotych, mimo apeli, by pieniądze te przekazać na onkologię.

PiS obiecuje pieniądze na psychiatrię dziecięcą

Aby złagodzić nastroje społeczne, we wtorek premier Mateusz Morawiecki i szef KPRM Michał Dworczyk zapowiadali, że w środę przedstawiony zostanie specjalny program pomocy psychiatrii dziecięcej. Co ciekawe, nagle politycy PiS wpadli na to, że w dziadzinie tej potrzebne jest dofinansowanie i co jeszcze dziwniejsze - ma ono wynieść około 80 milionów złotych. Przypadek?

Za tym programem idą konkretne środki finansowe. O szczegółach będzie mówił w środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski

- mówił we wtorek Michał Dworczyk.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze