18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wojna

RZĄD SIĘ SYPIE!? Rewolucja w polityce

Emilia Waszczuk
12.02.2021  19:09
Rewolucja w polityce. Rząd się rozsypie?
Rewolucja w polityce. Rząd się rozsypie? Fot: Planeta.pl

W piątek po południu doszło do zaskakujących wydarzeń, które mogą doprowadzić do rozpadu rządu i przedterminowych wyborów. Posłowie zostali zawieszeni, grozi im wyrzucenie z partii.

Trwa wielki konflikt w Porozumieniu, a co za tym idzie - dramat Zjednoczonej Prawicy. Zaledwie wczoraj donosiliśmy o wojnie między dwoma liderami - Jarosławem Kaczyńskim z PiS i Jarosławem Gowinem z Porozumienia. Obaj panowie i ich partie nie mogą istnieć bez sprzymierzeńców, a teraz mogą raz na zawsze się rozdzielić!

W piątek zebrało się Prezydium Zarządu Porozumienia. Politycy rozmawiali między innymi o ostatnich problemach w ugrupowaniu, zdecydowali także o zawieszeniu kolejnych członków.

Porozumienie się sypie. Członkowie zawieszeni

Już kilka dni temu zawieszeni zostali Adam Bielan i Kamil Bortniczuk. To właśnie od buntu Bielana zaczęły się problemy w partii, a teraz nastąpił w niej wielki podział. Jak udało się ustalić, kolejni posłowie popierają przewrót i samozwańczego nowego prezesa. Teraz i oni trafili na czarną listę.

Prezydium Zarządu Porozumienia zdecydowało o zawieszeniu Jacka Żalka, Zbigniewa Gryglasa, Michała Cieślaka i Włodzimierza Tomaszewskiego. Pojawił się także wniosek o usuniecie ich z Porozumienia. Powodem tych decyzji ma być "wielokrotne łamanie statutu partii" - poinformował PAP zastępca rzecznika Porozumienia Jan Strzeżek.

Koalicja z PiS przetrwa? Zmiany w Zjednoczonej Prawicy

To nie koniec rewolucji w Porozumieniu. Okazuje się, że partia całkowicie się sypie. Wnioski o zawieszenie i wydalenie z ugrupowania przygotowano także dla Karola Rabendy, Małgorzaty Błeńskiej, Pawła Skotarka i Andrzeja Walkowiaka. Sąd koleżeński, który zdecyduje o dalszych losach polityków, zebrać ma się w najbliższym tygodniu.

Co ważne, nie wszyscy członkowie partii z "czarnej listy" to posłowie. W Sejmowych ławach zasiada obecnie tylko trzech z nich. To oznacza, że poza Jarosławem Gowinem, w Sejmie zostanie jeszcze 12 posłów Porozumienia. Gdyby koalicja z PiS została zerwana, Jarosław Kaczyński miałby poważny problem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej