18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Radość czy załamka?

Powrót NAUKI ZDALNEJ?! Rząd ma plan dla uczniów

07.09.2022  20:23
Powrót nauki zdalnej przez Covid-19?!
Powrót nauki zdalnej przez Covid-19?! Fot: Adam Burakowski/REPORTER

Powrót nauki zdalnej to dla jednych marzenie, dla innych koszmar. Rząd ma już plan na jesień dla wszystkich uczniów. Co wydarzy się tym razem?

Nauka zdalna była dla wszystkich bardzo ciężka, chociaż na pewno znalazły się jakieś jednostki zadowolone z takiego obrotu spraw. Tym niemniej dla większości dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców ten okres pandemicznej historii to droga przez mękę. Niestety, Covid-19 nie zniknął, a może znów zaatakować. Czy wtedy czeka nas powtórka z tej nieprzyjemnej rozrywki?

Nie zakładamy zamykania szkół z powodu COVID-19. Mamy nadzieję, że nie będzie to konieczne. Byliśmy temu generalnie przeciwni

- uspokajał jeszcze niedawno wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, pytany o tę ewentualność jesienią lub zimą.

Powrót nauki zdalnej przez Covid-19?!

Wiadomo jednak, że rządzący w Polsce słyną z częstej i intensywnej zmiany zdania. Tymczasem wirusolodzy twierdzą, że jesienna fala koronawirusa nadejdzie w listopadzie lub w grudniu. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział akcję szczepień czwartą dawką i również odniósł się do kwestii obostrzeń i nauki zdalnej.

Nic takiego nie ma w planach. [...] Mamy coraz większą skalę uodpornienia społecznego na koronawirusa. Nie ma tak naprawdę żadnych argumentów, które by mówiły, że restrykcje są potrzebne. Wszystko przemawia za zupełnie innym scenariuszem

- powiedział Adam Niedzielski.

Wśród młodzieży widać, że Covid-19 i nauka zdalna odcisnęły piętno na poziomie edukacji. Wiele osób miało problem ze zdaniem matury, zwłaszcza rozszerzonej. Miejmy nadzieję, że to się nie powtórzy.

Czytaj także