18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiara czyni cuda

Powrót do szkół już po 18 stycznia? Czarnek wierzy

Bartłomiej Ciepielewski
23.11.2020  21:47
Czarnek modli się o powrót do szkół!
Czarnek modli się o powrót do szkół! Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Minister Przemysław Czarnek wyraził nadzieję, że po 18 stycznia dzieci będą mogły wrócić do szkół. Jak dodał, nauczanie zdalne nigdy nie będzie tak efektywne, jak nauka stacjonarna.

Minister Edukacji Narodowej w wywiadzie dla Polskiego Radia zaznaczył, że liczy na powrót dzieci do szkół już w styczniu. Odniósł się również do pomysłu zorganizowania ferii zimowych w jednym terminie.

Jestem przekonany, że taka jest intencja również całej rady medycznej, która podpowiedziała rozwiązania, żeby te ferie zimowe skumulować w jednym terminie i przesunąć bliżej świąt Bożego Narodzenia, żeby przez te niecałe 2 miesiące dzieci nie chodziły do szkół i przez to ograniczyć też mobilność społeczeństwa i doprowadzić do jeszcze większego radykalnego spadku zachorowań- powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24 Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek chce jak najszybszego powrotu edukacji stacjonarnej. Uważa, że zdalne nauczanie niesie ze sobą liczne ograniczenia i nie da się ich pozbyć, nawet przy zainwestowaniu milionów złotych.

Jak będzie wyglądał powrót do szkół?

Powrót dzieci do szkół ma odbywać się stopniowo. Pierwsze do nauczania stacjonarnego powrócą dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Następnie naukę zaczną klasy najwyższe szkół podstawowych i średnich. Ostatnim krokiem będzie wprowadzenie do klas pozostałych roczników.

Przeczytaj więcej
Komentarze