18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie tak miało być

Wielka porażka 500+. Rząd podał zatrważające dane, dzieci głodują

Emilia Waszczuk
07.10.2019  14:19
Wielka porażka 500+. Rząd podał zatrważające dane, dzieci głodują
Wielka porażka 500+. Rząd podał zatrważające dane, dzieci głodują Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Plusy PiS nie działają, w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci, a odsetek osób skrajnie ubogich drastycznie wzrósł. Dane na ten temat przedstawiło samo Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Rząd PiS przygotował i przedstawił raport, z którego jasno wynika: ich polityka prorodzinna nie działa. 500 plus miało sprawić, że w kraju będzie rodziło się coraz więcej dzieci, a i sytuacja rodzin ulegnie znacznej poprawie. Temu ostatniemu służyć miało zresztą kilka innych "plusów PiS". Niestety, okazuje się, że rozdawanie pieniędzy, Polsce nie pomogło.

Dzieci nie przybywa, ubóstwo coraz większe

Dlaczego? Z przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej raportu jasno wynika, że na urodzenie dziecka decyduje się coraz mniej kobiet. To jednak nie koniec. W rodzinach jest coraz mniej dzieci, a w szpitalach coraz mniej noworodków. Tylko w 2018 roku na świat przyszło aż 14 tysięcy mniej maluchów niż rok wcześniej.

Dzietnosć i liczba urodzeń

To dalej nie koniec problemów. Jak podał resort, w Polsce zwiększył się odsetek dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie. Jednocześnie PiS broni się tym, że i tak jest  ich mniej, niż przed 2015 rokiem.

W 2018 r. odnotowano wyhamowanie trendu spadkowego ubóstwa, co wiązało się m.in. z wyczerpaniem się efektu programu na poziom wydatków gospodarstw domowych, na podstawie których dokonywany jest pomiar ubóstwa skrajnego. Poziom ubóstwa w 2018 r. nadal jednak pozostawał na niższym poziomie niż w 2015 r.

- piszą w raporcie.

logo Tu się dzieje