18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak rozpętałem III wojnę światową...

Prawo w Rosji zmienione. Putin może użyć broni atomowej

Wojciech Kozicki
03.06.2020  14:05
III wojna światowa wisi w powietrzu?
III wojna światowa wisi w powietrzu? Fot: Facebook/Haberler.com

Zimna wojna się skończyła, ZSRR upadło i takich projektów jak „Car-bomba” miało nigdy nie być. Jednak Rosja najwyraźniej jest gotowa użyć broni jądrowej i rozpętać III wojnę światową. Prezydent Putin zmienił zasady używania broni atomowej.

Czy Rosja użyje bomb atomowych? Jak mawiał bohater kultowej polskiej komedii: „jasne „k**, że wszystko się może zdarzyć”. Władimir Putin 2 czerwca podpisał dokumenty, które dają mu jeszcze większe uprawnienia w kontekście użycia arsenału jądrowego.

Putin i jego głowice jądrowe - spuści nam na głowy zagładę?

Polityka użycia broni atomowej przez Rosję uległa drastycznej zmianie. Jak donosi agencja AP, od tej pory Rosja może odpowiedzieć atomowym ciosem nie tylko, gdy sama zostanie zmasakrowana taką bronią. Gdy Federacja Rosyjska zostanie zaatakowana za pomocą konwencjonalnych środków, również może odpowiedzieć atomowym holokaustem. Aby taki scenariusz się ziścił, muszą być zagrożone cele związane z rządem i wojskowa infrastruktura.

Jak pisze defensenews.com, Rosja może odpowiedzieć arsenałem nuklearnym nawet jeśli nie zostanie zaatakowana. Wystarczy, że otrzyma „wiarygodne informacje”, iż jest celem rakiet balistycznych lub są one wymierzone w któregoś z jej sojuszników.

Jak piszą media, zmiana przepisów jest odpowiedzią Rosji na politykę USA i możliwe wyeliminowanie przez Waszyngton rosyjskich sił wojskowych za pomocą środków konwencjonalnych. Sądzą, że Putin nie zdecyduje się raczej na odpalenie pocisków, ale zamierza ich używać wobec USA jako straszaka.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze