18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duda ma nowego rywala

Konfederacja wybrała. Jest kandydat na prezydenta

Wojciech Kozicki
18.01.2020  13:36
Konfederacja i zakończone prawybory - czy wybrany kandydat wygra wybory prezydenckie?
Konfederacja i zakończone prawybory - czy wybrany kandydat wygra wybory prezydenckie? Fot: ROBERT STACHNIK/REPORTER

Wybory prezydenckie 2020 już wkrótce – znany jest już kolejny kandydat na prezydenta! Andrzej Duda wydaje się pewny, że druga tura należy do niego i zostanie w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Elektorat będą starali się zabrać mu Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia, Robert Biedroń i… Krzysztof Bosak!

Konfederacja zakończyła prawybory i wszystko jest już jasne. Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Konrad Berkowicz, Jacek Wilk i Grzegorz Braun odpadli przegrywając kolejne głosowania. Kandydatem ugrupowania na prezydenta został Krzysztof Bosak reprezentujący Ruch Narodowy

Przed ostatnim głosowaniem, Artur Dziambor poprosił o przerwę, "by spotkać się ze swoimi elektorami na trawniku". Wówczas Krzysztof Bosak, typowany na lidera, stracił przewagę i na prowadzenie wysunął się Grzegorz Braun (Konfederacja Korony Polskiej). Finalnie, jednak to młody polityk triumfował na zjeździe elektorów w Warszawie, uzyskując ponad 50% głosów..

Platforma Obywatelska kontra Konfederacja

Nie obyło się bez problemów technicznych z system do oddawania głosów. Niektórzy wyśmiewali też Platformę Obywatelską, która wybory na szefa PO w weekend prowadzi za zamkniętymi drzwiami. Konfederacja prowadziła tymczasem relację online z prawyborów w internecie.

Konfederacja jest wiedźminem. Różnorodność jest naszą siłą – Berkowicz podsumował start Konfederacji w wyborach prezydenckich.

W Platformie emocje jak na rybach, a w Konfederacji bawię się jak na Avengersach - powiedział Dziambor.

Czytaj także