18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Spełnionych nadziei"

Premier życzy Polakom UPADKU PIS???

31.12.2021  07:56
Premier składa życzenia Polakom. Nie wie, co mówi?
Premier składa życzenia Polakom. Nie wie, co mówi? Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER,Pasko Maksim/Shutterstock

Premier Mateusz Morawiecki dobrze wie, o czym marzy większość społeczeństwa, więc życzy... rychłej utraty władzy przez PiS? Polityk złożył obywatelom znamienne życzenia na 2022 rok.

Rok 2021 trudno w ogólnym rozrachunku zaliczyć do udanych. To drugi rok pandemii, pierwszy rok szalejącej inflacji i wielkiej drożyzny, astronomicznych podwyżek i jeszcze gorszych zapowiedzi pustych kieszeni. To też rok licznych afer politycznych, przekrętów, kryzysu migracyjnego, wojny hybrydowej z Białorusią i widma prawdziwej wojny ze Wschodem. W końcu 2021 rok to rekordowy czas pod względem... śmierci. Tak wielu Polaków jak przez ostatnich 12 miesięcy, nie umarło od zakończenia II wojny światowej!

Ludzie są zmęczeni i marzą o lepszym jutrze. Marzenia te są jednak bardzo ostrożne. Wszyscy pamiętamy, jak na koniec roku 2020 życzyliśmy sobie lepszego czasu. I co? I było jeszcze gorzej.

Premier życzy Polakom upadku PiS?

Teraz jednak cały na biało staje przed Polakami premier i życzy im... spełnionych nadziei i normalności. Pan Morawiecki zapomniał chyba przy tym, że w dużej mierze nienormalność w Polsce w ostatnim czasie zawdzięczamy jego partii i rządowi. A nadzieje? Oj... według sondaży, około 70 procent Polaków ma nadzieję na to, że PiS szybko utraci władzę.

Nowy rok to nowe nadzieje. Rzeczywiście jest coś wyjątkowego w celebrowaniu Nowego Roku. W stawianiu granicy między tym co było a tym, co ma nadejść. Za nami bardzo trudny rok. Daleki od normalności i spokoju. Dlatego z tym większą nadzieją wypatrujemy tego, co przyniesie nam przyszłość. Ta nadzieja łączy nas wszystkich

- napisał Mateusz Morawiecki na łamach "Super Expressu".

W tym wyjątkowym czasie życzę, aby każdy kolejny dzień 2022 roku przybliżał nas do upragnionej normalności i sprzyjał realizacji Państwa postanowień i planów. Niech ten symboliczny nowy początek, przyniesie wszystkim Polakom prawdziwą odnowę i spełnione nadzieje - dodał.

Czy zatem tego właśnie życzy nam Mateusz Morawiecki? By władza w Polsce się zmieniła, by przejęła ją opozycja i zakończyła chaos ostatnich kilku lat? Wprost tego nie powiedział... I pewnie jednak co innego miał na myśli. Ale życzenia jak to życzenia, zwłaszcza tak ogólne, każdy może je interpretować po swojemu.