18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zamkną WSZYSTKO

Premier zapowiada: Czeka nas NARODOWA KWARANTANNA

04.11.2020  14:32
Koronawirus i nowe obostrzenia
Koronawirus i nowe obostrzenia Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że może nas czekać narodowa kwarantanna. Jeśli obecne obostrzenia nie pomogą, nadejdzie dramat. Szef rządu ostrzega, że w przeciwnym wypadku spodziewać się możemy całkowitego lockdownu oraz zakazów przemieszczania się. 

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mediami, by ogłosić kolejne obostrzenia, jakie obejmą nasz kraj. Tylko dzisiaj liczba zachorowań na koronawirusa przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. W tej sytuacji nie można się już zatrzymywać i rząd ma tego ogromną świadomość. Dochodzimy w kwestii pandemii do ściany.

Premier ogłosił bardzo wiele nowych obostrzeń - będą one obowiązywały od soboty do końca listopada. W tym czasie, jeśli nic się nie poprawi, a wręcz pogorszy - to czeka nas... narodowa kwarantanna! Jeśli już teraz zakazy obejmują bardzo dużo elementów naszego życia - czego jeszcze można się spodziewać? Sam Mateusz Morawiecki uprzedza, że będzie ona bardzo przykra i wymagająca.

Mateusz Morawiecki mówi o kwarantannie narodowej

W czasach narodowej kwarantanny - wprowadzone zostaną zakazy przemieszczania się oraz całkowity lockdown, który może oznaczać zupełną izolację i zamknięcie całego społeczeństwa. Tym samym wszelka działalność gospodarcza również stanie pod ogromnym znakiem zapytania. Rządzący widzą, że przy najbardziej optymistycznym wariancie dojdzie do 25-30 tys. zakażeń dziennie. Minister zdrowia ostrzega również przed efektami obecnych protestów po wyroku TK.

Nasz system opieki zdrowotnej jest na granicy wydolności

- mówił Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Optymistyczny nie był również premier Mateusz Morawiecki, który także zauważa, że straszliwie wzrasta liczba zgonów i system opieki zdrowotnej nie daje rady.

Chciałbym powiedzieć, że najgorsze mamy za sobą, ale nie wiemy, co nas czeka

- przyznał premier Mateusz Morawiecki.

Wszyscy w czasie konferencji nawoływali by zaprzestać jakiegokolwiek wychodzenia z domu. Wygląda więc na to, że tak naprawdę - najgorsze jest dopiero przed nami. Tylko powrót do zachowania z wiosny roku 2020 jest aktualnie zachowaniem pożądanym. 

logo Tu się dzieje