18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Członek PiS w uścisku prezydenta

Premier został ministrem. Były czułe chwile z Dudą

15.11.2019  21:04
Przytulaski Dudy i Morawieckiego - co na to pierwsza dama?
Przytulaski Dudy i Morawieckiego - co na to pierwsza dama? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nowy rząd już jest, Zjednoczona Prawica zgarnia w Sejmie pełną pulę po wyborach. Mateusz Morawiecki to nadal premier Polski, ale zyskał też nową funkcję… od teraz to minister sportu! PiS strzela sobie gola do własnej bramki?

W Pałacu Prezydenckim w piątek odbyło się zaprzysiężenie ministrów i są to niemal same znane twarze. Mateusz Morawiecki to nadal premier, ale również nowy minister sportu. Prezydent Andrzej Duda podczas zaprzysiężenia był wyjątkowo podekscytowany i nie zadowolił się jedynie męskim uściskiem dłoni. Nie odmówił sobie czułego przytulenia premiera. Czy pierwsza dama była zazdrosna?

Kto będzie nowym ministrem sportu?

Jak podaje „Super Expresss”, Morawiecki funkcję w Ministerstwie Sportu będzie pełnił przez 2 tygodnie. Media donoszą, że kandydat na to stanowisko został już wybrany, chociaż wciąż nie ujawniono jego nazwiska. Plotka głosi, że może to być polska lekkoatletka Monika Pyrek lub pływaczka Otylia Jędrzejczak. Niektórzy twierdzą, że ministrem może być również Anna Krupka, do której słabość ma Jarosław Kaczyński.

Zaprzysiężenie Mateusza Morawieckiego - przytulasy z prezydentem Dudą:

„Wirtualna Polska” podejrzewa, że ministrem sportu zostanie obecna prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk. Ona sama nie zdementowała jeszcze tych doniesień. Niektórzy twierdzą jednak, że Ministerstwo Sportu obejmie Paulina Malinowska-Kowalczyk, która była rzeczniczką prasową Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Nie chcę o tym rozmawiać. Za dużo szumu się wokół tego zrobiło. Wolę zostać bez komentarza – powiedziała Gerasimuk. (WP.pl)

Okazuje się, że w nowej kadencji znikną niektóre ministerstwa.

W nowym gabinecie Morawieckiego nie będzie także Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Powstanie natomiast Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Zarządzania Funduszami oraz Ministerstwo Nadzoru Właścicielskiego. Z Ministerstwa Środowiska zostaną wydzielone dwa osobne resorty: Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Klimatu – podaje radiozet.pl

logo Tu się dzieje