18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne

Premier UDERZA W TVN. Lex TVN to za mało?

04.09.2021  13:26
Mateusz Morawiecki uderza w TVN
Mateusz Morawiecki uderza w TVN Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki niespodziewanie mocno uderzył w TVN. Czyżby partii rządzącej zarządzenia związane z lex TVN nie wystarczały? Jak medium pozbiera się po tym mocnym, pochodzącym z samej góry ciosie? 

TVN mocno ucierpiał po uchwaleniu lex TVN. Partii rządzącej to jednak nie wystarcza — dalej mają mnóstwo uwag do stacji telewizyjnej. Aktualnie politycy PiS wypowiadają się w taki sposób, że można pomyśleć, że... to oni są pokrzywdzeni. Tym razem cios pochodzi od samej głowy rządu. Mateusz Morawiecki zaatakował stację.

Jak patrzę na to, jaki gigantyczny hejt wywołuje stacja TVN, np. wobec lidera Kukiz'15 Pawła Kukiza, jak zachowuje się absolutnie stronniczo, to wydaje mi się, że to nie są wolne media, to są wolne żarty

- powiedział Mateusz Morawiecki na antenie radia RMF FM.

TVN oberwał od premiera Morawieckiego

Premier był również dopytywany, czy ustawa dotycząca mediów w Polsce zostanie uchwalona mimo weta prezydenta, odpowiadał, że to trzeba pytać Andrzeja Dudę. Dość butna postawa jak na szefa rządu.

"My tylko pokazujemy na daleko idące ryzyko, że skoro w obecnej ustawie nastąpił taki zakup przez podmiot z zagranicy, spoza Unii Europejskiej, to w każdej chwili może nastąpić. Pana medium może być kupione przez medium z jakiegoś kraju arabskiego, chciałby pan?" - dopytywał dziennikarza Mateusz Morawiecki. "Chyba nie" - odpowiedział prowadzący. "To jest pan zwolennikiem tej ustawy" - skomentował premier.

Tymczasem prezydent utrzymuje, że ustawa medialna jest mocno kontrowersyjnym rozwiązaniem, które jest niezrozumiałe dla naszych amerykańskich partnerów. Widać, że wśród rządzących nie ma porozumienia. 

Z dwóch względów: po pierwsze ze względu na ochronę własności, do której wiadomo jaki stosunek mają Amerykanie, a po drugie, z uwagi na wartość wolności słowa, która generalnie w USA, generalnie w mediach jest dosyć bezwzględna

- powiedział prezydent, pytany, czy ma zamiar podpisać tę ustawę.

Zgadzacie się z którymś z nich? 

Czytaj także
Przeczytaj więcej