18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS zmienia strategię

Premier potwierdza PRZYMUS SZCZEPIEŃ i RESTRYKCJE NA ŚWIĘTA

Emilia Waszczuk
06.12.2021  12:20
Premier zapowiada nowe restrykcje i przymus szczepień
Premier zapowiada nowe restrykcje i przymus szczepień Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Rząd zmienia podejście do walki z pandemią koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowy zestaw obostrzeń na Boże Narodzenie i zaostrzenie przepisów w kwestii szczepień.

PiS ostro reaguje na mutację koronawirusa omikron. Po miesiącach zwlekania, politycy jednak wprowadzają obostrzenia i zapowiadają ostre kroki w kierunku egzekwowania paszportów covidowych oraz obowiązku szczepień.

W poniedziałek szóstego grudnia premier Mateusz Morawiecki zwołał krótką konferencję prasową, na której informował o polepszającej się sytuacji na granicy Polski i Białorusi. Twierdzi, że kryzys być może wkrótce uda się zażegnać, bo część migrantów decyduje się na powrót do domów, a twarda polityka polski przynosi efekty. Jednocześnie ostrzegał, że wszystko może się jeszcze wydarzyć...

Nowe restrykcje pandemiczne

Premier w czasie konferencji pytany był przez dziennikarzy o inny palący problem - pandemię. Poinformował, że rząd szykuje już nowy pakiet obostrzeń. Fakt, dopiero co restrykcje zostały zaostrzone, trzeba jednak będzie je trochę zmienić.

Minister Niedzielski przedstawił pierwszy zestaw obostrzeń na wariant Omikron, wkrótce będziemy mówić o kolejnym

- powiedział szef rządu.

Zapowiedział, że we wtorek lub środę przedstawiciele rządu poinformują o obostrzeniach, jakie obowiązywać mają w Polsce w święta Bożego narodzenia.Możliwe jest zaostrzenie przepisów wobec osób niezaszczepionych.

Obowiązek szczepień już pewny

Mateusz Morawiecki wspomniał przy tym o obowiązku szczepień, jaki PiS miałoby nałożyć na część osób mieszkających w Polsce. Potwierdził, że podobne plany faktycznie mają miejsce. - Ważne jest, żebyśmy się szczepili. Będziemy wzmacniali zaostrzenia ws. obowiązku szczepień w niektórych zawodach - oznajmił.

Wedle wstępnych zapowiedzi obowiązek szczepień w pierwszej kolejności pojawić się ma w zawodach medycznych.

logo Tu się dzieje