18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Legendarny polityk nie żyje

Ostatnie słowa Morawieckiego przed śmiercią. Wyznanie premiera

30.09.2019  20:56
Nie żyje Kornel Morawiecki - premier zdradził jego ostatnie słowa
Nie żyje Kornel Morawiecki - premier zdradził jego ostatnie słowa Fot: TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Legendarny polityk i opozycjonista Kornel Morawiecki nie żyje. Marszałek senior miał 78lat. Jego syn premier Mateusz Morawiecki zdradził jakie były ostatnie słowa ojca przed śmiercią.

Kornel Morawiecki został pokonany przez raka trzustki. Legendarny działacz opozycji antykomunistycznej, który założył Solidarność Walczącą, tuż przed śmiercią martwił się o Polskę. Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie w „Faktem” wyznał, że przed śmiercią jego ojciec mówił o ojczyźnie i zgodzie narodowej.

Jedne z ostatnich słów, które wypowiedział były takie, żeby cały czas myśleć o Polsce i żeby wypracowywać zgodę narodową. To była od dawna taka jego myśl, którą starał się promować – powiedział szef rządu. (Fakt.pl)

Morawiecki i rak trzustki

„Fakt” przypomina, że Morawiecki od wielu miesięcy walczył z rakiem trzustki, a na początku 2019 roku zdiagnozowana została u niego żółtaczka. Później zastosowano chemioterapię, którą źle znosił, a do tego organizm zainfekowała groźna bakteria. 30 września zmarł w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Przeczytaj więcej
Komentarze