18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ojej

Rozczarowanie Rydzyka. Dostał od PiS taki prezent, że się popłacze

30.12.2019  13:20
Rozczarowanie Rydzyka. Dostał od PiS taki prezent, że się popłacze
Rozczarowanie Rydzyka. Dostał od PiS taki prezent, że się popłacze Fot: Flickr/Archidiecezja Krakowska

Smutny to dzień dla Tadeusza Rydzyka. Po hucznie obchodzonych urodzinach Radia Maryja, zwykle hojnie obdarowywany przez PiS redemptorysta przeżyje rozczarowanie. Na jaw wyszło bowiem, ile kosztował jego prezent od rządu...

Tadeusz Rydzyk, jego radio, telewizja, uczelnia i wszelkie możliwe, co raz to nowe projekty, zawsze mogą liczyć na wsparcie rządu. Odkąd w Polsce panuje PiS, na konto duchownego z Torunia wpłynęły już setki milionów złotych, a kurka z pieniędzmi nikt nie zamierza przykręcić.

Zapewne więc, gdy przyszedł czas na urodziny Radia Maryja, pan Rydzyk liczył na hojne dary. Nic jednak z tego... Rząd wręczył mu rękami Jacka Sasina niewielkie naczynie.

Zbieracz kurzu za "marne grosze"

Pozornie ze złota, złote nie jest. Dlaczego? Bo jego wartość w takim przypadku byłaby dużo większa. Jak donosi RMF FM, czarka kosztowała "zaledwie" 1,9 tysiąca złotych.

Wicepremier minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas uroczystości w Toruniu 7 grudnia br. reprezentował polski rząd. Prezent przekazany podczas uroczystości był podarunkiem od rządu. Został on wykonany z mosiądzu złoconego. Koszt zakupu - 1909,50 zł

- poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Aktywów Państwowych, w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy.

Biedny Tadeusz Rydzyk ma teraz nie lada problem. Czarka nie jest ze złota, a jedynie pozłacana i wie o tym cała Polska. Nie będzie więc naczynia trzymał na widoku. Zbieracza kurzu sprezentowanego przez rząd nie może też spieniężyć - dostałby za niego marne (jak na jego kieszeń) grosze. Cóż to musi być za smutek i rozczarowanie!