18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podpadła PiS

Gwiazda TVP wyleciała z pracy! WYWALILI JĄ PO 20 LATACH

Emilia Waszczuk
03.02.2021  15:09
Skandal w TVP. Gwiazda zwolniona za poparcie WOŚP
Skandal w TVP. Gwiazda zwolniona za poparcie WOŚP Fot: Shutterstock/Grand Warszawski, Planeta.pl

Było już wymazywanie serduszek WOŚP, teraz TVP poszła dalej. Pracę straciła gwiazda telewizji, która publicznie poparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Pomaganie to zło - twierdzą władze TVP, mocno powiązane z Prawem i Sprawiedliwością. Upolityczniona telewizja ma wypełniać rozkazy władzy, a wśród nich znalazły się takie wytyczne, jak oczernianie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka.

Jak wiadomo powszechnie, to właśnie dzięki WOŚP udaje się co roku kupować specjalistyczny sprzęt i ratować zdrowie, a nawet życie małych pacjentów. To z jakiegoś powodu nie podoba się PiS, które walczy o rodzenie zdeformowanych płodów, ale nie pomaga niepełnosprawnym, a ostatnio wykreśliło z budżetu pomoc w leczeniu niepłodności.

Dziennikarka TVP zwolniona z pracy przez WOŚP

Jurek Owsiak to jeden w wrogów publicznych PiS, więc i w TVP nie można mówić o nim, ani o WOŚP dobrze. Co więcej, nie można mówić tam o jego działaniach nawet neutralnie - jedyna dozwolona forma to przekonywanie widzów, że wszystko co Owsiak robi, jest złe. O tym, jak srogie mogą być konsekwencje nieprzestrzegania tej zasady, przekonała się gwiazda lokalnej TVP z Poznania. Patrycja Kasperczak od 20 lat przedstawiała w TVP3 Poznań prognozę pogody. Jej współpraca z telewizją skończyła się nagle 1 lutego.

W niedzielę 31 stycznia wieczorem Patrycja Kasperczak jak zawsze zapowiedziała pogodę w TVP3. Jej występ trwał niespełna minutę i dla przeciętnego widza nie miał w sobie niczego dziwnego czy nieodpowiedniego. Zupełnie inaczej postrzega go przełożona prezenterki - Agata Ławniczak.

Kobiecie nie spodobało się, że Patrycja Kasperczak wystąpiła na wizji z serduszkiem WOŚP naklejonym na bluzce! Oskarżyła pracownicę o sabotaż i wywaliła ją z pracy - podaje Gazeta Wyborcza.

Kary w TVP za nie oczernianie WOŚP

Jak udało się ustalić dziennikarzom dziennika, pani Ławniczak stwierdziła, że popieranie WOŚP to jawne poparcie także dla TVN - czyli konkurencyjnej stacji. Logika jest dość pokrętna, ale jednak...

Po niedzielnym, 29. Finale WOŚP, problemy w pracy ma jeszcze dwóch innych pracowników TVP3 Poznań. Na antenie wyemitowano neutralny materiał o Orkiestrze, a tak się przecież nie godzi.

Dyrektor Agata Ławniczak już zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji finansowych. Pieniądze mają stracić autor materiału i wydawczyni programu "Teleskop", w którym był on emitowany. Oboje będą mieć ucięte wynagrodzenia za dyżur 31 stycznia.

TVP się tłumaczy. Kłamią?

Po doniesieniach o zwolnieniu pogodynki, TVP wydała specjalny komunikat. Czytamy w nim, że Patrycja Kasperczak wcale nie została ukarana za poparcie WOŚP - po prostu skończyła się jej umowa, a pracodawcy jej nie przedłużyli.

W związku z nieprawidłowymi informacjami Gazety Wyborczej oświadczam, że Pani Patrycja Kasperczak-Janas jest zatrudniona w Oddziale TVP S.A. w Poznaniu na podstawie umowy cywilnoprawnej jako redaktor odpowiedzialny dnia. Natomiast jej umowa dotycząca prowadzenia prognozy pogody wygasła z dniem 31.01.2021 r. z powodu upływu terminu, na który była zawarta

- napisała redaktor naczelna Agata Ławniczak-Loba.

Problem w tym, że 1 lutego Patrycja Kasperczak była w pracy i jak zawsze pojawiła się na ekranie. Czyżby pracowała tego dnia bez umowy? a może pani redaktor naczelna TVP3 mija się z prawdą?

Tymczasem ze strony TVP3 Poznań niespodziewanie zniknęła prognoza pogody z dnia 31 stycznia. Aż tak bardzo władze raziło serduszko WOŚP, że tym razem wymazano cały materiał?