18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec Kaczyńskiego?

Prezes PiS odda władzę Tuskowi? Sensacyjny sondaż

27.07.2021  15:11
Porżka PiS coraz bliżej?
Porżka PiS coraz bliżej? Fot: JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Po powrocie Donalda Tuska do kraju Koalicja Obywatelska nabiera coraz większego rozpędu. Jeśli w najbliższym czasie wzrost poparcia nie wyhamuje, to prezes PiS będzie zmuszony do oddania władzy swojemu największemu wrogowi. Na sukcesach byłego premiera traci także Szymon Hołownia, przez co jego los staje się niepewny.

Powrót Donalda Tuska do Polski doprowadził do ogromnego zamieszania na polskiej scenie politycznej. Oberwał nie tylko rząd, ale i opozycja. Co ciekawe, spadki sondażowe stara się ignorować Jarosław Kaczyński, który zamiast przyciągać wyborców, odstrasza ich rozmaitymi konfliktami oraz realizacją swoich autorytarnych zapędów.

Donald Tusk miażdży sondaże

Najnowszy sondaż IBRiS przeprowadzony dla Onetu wskazuje, że partia Jarosława Kaczyńskiego ustabilizowała poparcie, a promowanie przez rząd Polskiego Ładu oraz głoszenie rozmaitych obietnic wyborczych już nie działa. PiS może liczyć na 33,6 proc. głosów.

Za plecami Kaczyńskiego szarżuje rozwścieczony Donald Tusk, który w porównaniu do poprzedniego badania zyskał aż 10,1 pkt proc. Jeśli wzrost się utrzyma, wkrótce prezes PiS będzie musiał oddać władzę swojemu największemu rywalowi. Na Koalicję Obywatelską swój głos deklaruje 26,2 proc. badanych.

Podium zamyka zrozpaczony Szymon Hołownia, któremu w porównaniu do poprzedniego badania odpłynęło 7 pkt proc. Polska 2050 uzyskała 10,9 proc. głosów.

Na czwartym miejscu znalazła się Lewica (7,1 proc.), a coraz bliżej progu wyborczego sunie Konfederacja, która może liczyć na zaledwie 5,4 proc. głosów. Do Sejmu dostałoby się jeszcze ugrupowanie PSL-Koalicja Polska (5 proc).

Badanie przeprowadzono w dniach 24-25 lipca na próbie 1100 pełnoletnich wyborców.

Czytaj także
Przeczytaj więcej