18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

znajdzie na chorych paragraf?

Bernadeta "Pogarda" dyrektorką szpitala! Prezes zadbał o pupilkę?

Emilia Waszczuk
17.01.2020  11:34
Bernadeta "Pogarda" dyrektorką szpitala! Prezes zadbał o pupilkę?
Bernadeta "Pogarda" dyrektorką szpitala! Prezes zadbał o pupilkę? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Bernadeta Krynicka zwana Pogardą nie została posłanką, ale nie jest stratna. Zdaje się, że PiS tradycyjnie zadbał o "swoją", bo już dostała ciepłą posadkę, a szykuje się na jeszcze wyższy stołek. 

Ludzie jej nie chcieli, więc nie dostała się do Sejmu. Od razu, przed kamerami orzekła jednak, że wcale nie jest przegraną. Czy już w październiku Bernadeta Krynicka wiedziała, że koledzy z PiS nie dadzą jej zginąć?

Krynicka dyrektorką. Znajdzie paragraf na chorych?

Ex-posłanka znana jest głównie ze swych oburzających występów w Sejmie i koszmarnego zachowania w czasie kampanii prezydenckiej. Gdy na Wiejskiej w Warszawie protestowali niepełnosprawni i ich opiekunowie, oznajmiła, że "znalazłaby na nich paragraf". W pamięci Polaków pozostanie zaś jej znamienne zdjęcie, na którym z zaciętą miną i pogardą wypisaną na twarzy, ucieka przed kamerami i protestującymi.

W czasie kampanii wyborczej do Sejmu Krynicka kłóciła się z koleżanką o mikrofon, oznajmiając jej, że to ona jest tu ważniejsza i jej się należy. Później dosiadła konia, prezentując zebranym swe wątpliwe wdzięki...

Po wyborach, które nie dały jej mandatu, Krynicka szybko znalazła nową, cieplutką posadkę. Została kierowniczką Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Kompetencje? Cóż, zanim zasiadła w Sejmie, była pielęgniarką... Teraz okazuje się, że Krynicka ma zapędy na więcej... Właśnie przyznała, że startuje w konkursie na dyrektora szpitala. I jest pewna, że sobie poradzi.

Tak, przyznaję, złożyłam ofertę konkursową. Uważam, że poradzę sobie na tym stanowisku. Mam duże doświadczenie - byłam oddziałową przez 16 lat, a w szpitalu pracowałam w sumie przez 24 lata. Plus doświadczenie samorządowe i parlamentarne oraz stosowne wykształcenie, bo oprócz pielęgniarskiego mam też skończone MBA. Spełniam wszystkie wymogi, formalne i nieformalne

- powiedziała Onetowi.

Awans w kieszeni

W konkursie o stanowisko złożone zostały tylko dwie oferty, Krynicka twierdzi, że to z powodu bardzo trudnej pracy i ogromnej odpowiedzialności, którą mało kto chce podjąć. Tymczasem pracownicy szpitala w Łomży już wiedzą, kto będzie nimi rządził.

Wszyscy już wiedzą, że to Krynicka zostanie dyrektorką. Nikt nie ma wątpliwości

- mówi nam jedna z pracownic placówki, która w strachu przed nową szefową woli nie ujawniać swoich danych.

Już się rządzi w szpitalu, wie, że ma tę posadę w kieszeni - dodaje.

Przeczytaj więcej
Komentarze