18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Był dźgnięty w brzuch!

Prezydent w szpitalu. Czeka go operacja?

Wojciech Kozicki
14.07.2021  17:21
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro w szpitalu. Czeka go operacja brzucha?
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro w szpitalu. Czeka go operacja brzucha? Fot: Planeta.pl

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro trafił do szpitala Sił Zbrojnych. Powodem był ból brzucha oraz tygodniowa czkawka. Wciąż nie wiadomo co dokładnie dolega głowie państwa, trwają badania.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro w szpitalu. Brazylijskie media donoszą, że został hospitalizowany z powodu uciążliwego bólu brzucha oraz czkawki, która dręczyła go już od tygodnia. Obecnie polityk czuje się dobrze, ale konieczne są dalsze badania w placówce medycznej. Poddano go obserwacji na 48 godzin.

Prezydent Brazylii w szpitalu. Ból brzucha i czkawka

Z powodu pobytu w szpitalu, Jair Bolsonaro musiał zmienić swoje plany. Odwołano jego spotkanie z przedstawicielami władz sądowniczych, wykonawczych i ustawodawczych, które miało się odbyć w środę.

Co naprawdę dolega prezydentowi Brazylii? Według informacji analityka politycznego CNN Gustavo Uribe, Jair Bolsonaro cierpi na niedrożność jelit. W najbliższych godzinach zespół ekspertów medycznych oceni, czy będzie konieczne przeprowadzenie w najbliższych miesiącach operacji usunięcia przepukliny w okolicy brzucha. 

Media przypominają, że Bolsonaro w 2018 r. w trakcie kampanii prezydenckiej został dźgnięty w brzuch i doznał obrażeń jelit. Po tym ataku pozostały mu liczne blizny brzucha. W lipcu ubiegłego roku Bolsonaro przeszedł COVID-19. W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawił się u niego uciążliwy kaszel – przypomina Polsat News.

logo Tu się dzieje