18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnił szczegóły

Prezydent zakażony koronawirusem. Był zaszczepiony dwiema dawkami

25.11.2021  17:23
Prezydent Torunia zakażony koronawirusem
Prezydent Torunia zakażony koronawirusem Fot: Shutterstock

Koronawirus atakuje kolejnych, zaszczepionych polityków. Ostatnio o zakażeniu poinformował poseł PiS Ryszard Terlecki, teraz zaraza dopadła prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Polityk ujawnił informacje na temat stanu swojego zdrowia.

Prezydent Torunia poinformował w czwartek o otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2. Na Facebooku ujawnił również szczegóły na temat stanu swojego zdrowia.

Szanowni Państwo, przez najbliższe dni nie będę mógł pracować w Urzędzie Miasta. W wyniku badań stwierdzono u mnie zakażenie wirusem SARS-CoV-2, co powoduje konieczność izolacji do końca następnego tygodnia - napisał w mediach społecznościowych.

Samorządowiec przyznaje, że najtrudniejszy podczas kwarantanny jest "brak spotkań, ruchu i kontaktu z ludźmi". Jak dodaje, pracę będzie kontynuował w formie zdalnej.

Prezydent Torunia z COVID-19

Michał Zaleski w swoim wpisie dodał, że został w pełni zaszczepiony przeciw COVID-19, dzięki czemu przebieg jego choroby jest łagodny.

Dzięki temu, że wiosną przyjąłem dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19, moje obecne objawy zakażenia są łagodne - dodał polityk.

Samorządowiec do szczepień nakłaniał już kilka miesięcy temu, podkreślając, że "poddanie się szczepieniu to jest obowiązek wobec własnego organizmu, wobec najbliższych i dbanie o swoje zdrowie na kolejne lata". Jak przyznają mieszkańcy Torunia, władze miasta od początku sprawę pandemii traktują bardzo poważnie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej