18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tego się nie spodziewaliśmy

Ile zarabia Trzaskowski? Po tych doniesieniach może zechcieć podwyżki

28.06.2022  11:56
Ile zarabia Rafał Trzaskowski?
Ile zarabia Rafał Trzaskowski? Fot: Piotr Molecki/East News

Rafał Trzaskowski powinien starać się o podwyżkę? Prezydent Warszawy zarabia mniej, niż burmistrzowie poszczególnych dzielnic!

Wielu Polaków może zazdrościć politykom pieniędzy, mało kto bowiem zarabia tak dobrze, jak oni. Fakt, istnieją zawody, w których wynagrodzenia są dużo wyższe, niż na politycznych stołkach, jednak znakomita większość obywateli nie dostaje nawet średniej krajowej, ba, na rękę ma dużo, dużo mniej pieniędzy.

Zarobki polityków bardzo często stają się tematem dyskusji i sporów. Zwykle sprawdzamy, ile w comiesięcznych wypłatach dostają osoby w państwie najważniejsze - premier, ministrowie czy posłowie. Teraz jednak przyglądamy się pensji jednego z najważniejszych polityków opozycji, prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego.

Ile zarabia Rafał Trzaskowski

Dlaczego? Bo okazuje się, że choć oczywiście zarabia całkiem nieźle, to dostaje dużo mniejsze pieniądze, niż burmistrzowie poszczególnych warszawskich dzielnic. Jak to możliwe?

W 2021 roku Rafał Trzaskowski zarobił na pracy prezydenta Warszawy trochę ponad 160 tysięcy złotych, co daje około 13,3 tys. złotych miesięcznie. Ponadto polityk wykłada w Collegium Civitas, gdzie zarobił ok. 34 tysięcy złotych. W ostatnim roku na jego konto wpłynęło też 18 tysięcy złotych z tytułu praw autorskich od ZAiKS i 8 tys. z STOART, a także 216 złotych z Polskiego Radia. I na tym koniec.

Zobacz także

Burmistrzowie zarabiają więcej, niż prezydent

Przypomnijmy - za pracę włodarza miasta Rafał Trzaskowski dostał w ostatnim roku 160 tysięcy złotych. W tym samym czasie burmistrzowie warszawskich dzielnic zarabiali nawet grubo ponad 200 tysięcy złotych. Jedynie burmistrzyni Ochoty dorobiła się niższej kwoty niż prezydent - Dorota Stegienka zarobiła ok. 112 tys. złotych.

Szczególnie szokujące są zarobki burmistrzyni Targówka Małgorzaty Kwiatkowskiej, której wynagrodzenie za 2021 rok, to ponad 225 tysięcy złotych (blisko 19 tysięcy miesięcznie!). Nieco mniej zarobiła burmistrzyni Bemowa Urszula Kierzkowska (209 tysięcy) i burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk (203 tysiące). Pozostali burmistrzowie i burmistrzynie zarobili w 2021 roku od 161 do nieco ponad 180 tysięcy złotych na głowę.