18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nagrabił sobie

Prezydent wściekły na Kurskiego. Żąda przeprosin od prezesa TVP

05.11.2021  13:16
Jacek Kurski w tarapatach
Jacek Kurski w tarapatach Fot: Jan Bielecki/East News

Prezydent Wrocławia wysłał do Jacka Kurskiego list ws. kontrowersyjnego materiału wyemitowanego przez TVP Opole. Telewizja przedstawiła wrocławskie Przedmieście Oławskie jako "wylęgarnię przestępczości, patologii i rozpasanego kibolstwa". Włodarz miasta żąda przeprosin od prezesa TVP.

Prezydent Wrocławia poinformował w mediach społecznościowych o wysłaniu listu do prezesa Telewizji Polskiej. Korespondencja dotyczyła jednego z odcinków programu "Mroczne Dzielnice", w którym dzielnica Przedmieście Oławskie została przedstawiona jako "wylęgarnia przestępczości, patologii i rozpasanego kibolstwa".

Nie zgadzam się i nie pozwalam na stygmatyzację mieszkańców Wrocławia. Wysyłanie w świat przekazu, że jakoby to wrocławskie osiedle jest siedliskiem zła, patologii oraz środowiskiem wybitnie kryminogennym, to nic innego jak kłamstwo - napisał Sutryk.

Jak podkreślił prezydent miasta, "twórcy dokumentu kierowali się wyłącznie zamierzchłą historią i od dawna już nieaktualną złą sławą Przedmieścia Oławskiego".

Jacek Kurski przeprosi prezydenta?

Zdaniem Sutryka wyemitowany przez TVP materiał jest krzywdzący dla wielu ludzi, którzy włożyli ogromną pracę, by osiedle mogło zyskać nową jakość. Do sprawy odnieśli się także mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego, przyznając, że "nie czują się patologią".

Teraz zgłoszeniem ws. kontrowersyjnego materiału zajmą się KRRIT, Rada Etyki Mediów, a także Rada Mediów Narodowych. Prezydent Wrocławia domaga się przeprosin od Jacka Kurskiego oraz zaprzestania emisji odcinka o Przedmieściu Oławskim.